Zavřít reklamu

Analytická společnost IDC zveřejnila výsledky průzkumu trhu s tzv. wearables zařízeními, mezi které Apple řadí kromě Apple Watch také AirPods a některá sluchátka od Beats. Dle zveřejněných informací to vypadá, že Apple v tomto ohledu stále stojí vysoko nad konkurencí a na tomto stavu se v dohledné době nebude nic měnit.

Společnost Apple během prvního kvartálu letošního roku  dokázala prodat 12,8 milionu wearable zařízeních po celém světě. To znamená, že společnost drží 25,8% globálního trhu v tomto sektoru. V porovnání s loňským rokem jde o ztrátu jednoho procentního bodu v tržním podílu. Trh s těmito zařízeními však raketově rostl a i přes tuto ztrátu Apple dokázal prodat meziročně téměř dvojnásobek.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Na záda společnosti Apple dýchají především čínští giganti Xiaomi a Huawei, které rostou ještě větším tempem, byť jejich tržní podíl Apple zatím příliš neohrožuje. Pokud však tendence jejich prodejů bude pokračovat, Applu roste globální konkurence.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Na čtvrtém místě se stále drží Samsung, což je relativně překvapivé vzhledem k tomu, jaké produkty má v tomto segmentu k dispozici. TOP 5 uzavírá Fitbit, který těží zejména z nižší cenové hladiny jejich produktů.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Celkově se tomuto trhu velmi daří, meziročně prodeje vzrostly o 50% a nic nenaznačuje tomu, že by se na tom mělo v nadcházejících kvartálech cokoliv měnit. Chytré hodinky, bezdrátová sluchátka a další „wereables“ jsou momentálně hitem a velcí hráči na trhu chtějí hlad po těchto zařízeních nasytit co nejvíce. Apple má momentálně nejlepší pozici, nesmí však usnout na vavřínech.

Zdroj: Macrumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více