Zavřít reklamu

Zatímco iPhonům se poslední měsíce příliš nedaří, Apple Watch naopak slaví úspěchy. Nejen, že prodeje chytrých hodinek od Applu neustále rostou, ale také zaujímají výsadní postavení na trhu.

Apple Watch zůstávají nadále nejoblíbenějšími chytrými hodinkami na trhu. Svůj podíl mírně navýšily na 35,8 % a konkurenci tak nechávají daleko vzadu. Dle analytické firmy Counterpoint Research jsou každé třetí prodané chytré hodinky právě ty od Applu.

Cupertinu samozřejmě postupně roste i konkurence. Druhým nejvýznamnějším hráčem je Samsung, který si ukousl celkem 11,1 % podílu a výrazně rostl oproti minulému roku. Korejská firma chce použít stejnou strategii jako Apple a stále více nabízí svůj propojený ekosystém, do kterého můžeme kromě smartphonů a hodinek započítat i elektroniku z dalších segmentů jako jsou chytré televize anebo počítače.

Vzhledem k tomu, že Apple nikdy neudával čísla prodejů v kategorii nositelností (wearables), tak není příliš možné určit počty prodaných kusů. Analytici odhadli, že nárůst prodejů Apple Watch by se v ročním srovnání mohl pohybovat okolo 49 %. Tato čísla už je ale nutné brát s rezervou.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Pro EKG v Apple Watch na výlet do Rakouska

Samotné Cupertino se však pochlubilo při ohlášení výsledků za druhé fiskální čtvrtletí, že kategorie nositelností, domácnosti a příslušenství rostla a pokořila rekord 5,1 miliardy dolarů. Hlavním tahounem by přitom měly být právě Watch a AirPods, zatímco chytrý reproduktor HomePod spíše živoří a prodeje jsou dlouhodobě špatné.

Apple mezitím nadále rozšiřuje i podporu funkce EKG, která je hlavním tahákem čtvrté generace Apple Watch. Nedávno se rozšířila do celkem devatenácti evropských zemí včetně našich sousedů, a také Hong Kongu. Bohužel, naše země musí nadále čekat.

Šťastnější obyvatelé pohraniční si však mohou udělat výlet například do Rakouska, kde se jim v rámci roamingu podaří funkci EKG aktivovat a ta už zůstane dostupná i po návratu do Česka.

Dle ohlasů zákazníků patří Apple Watch rovněž mezi nejoblíbenější produkty Applu v aktuální nabídce.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více