Zavřít reklamu

Apple Watch bychom bezesporu mohli označit za jeden z nejoblíbenějších Apple produktů poslední doby. Obecně se totiž chytré hodinky těší stále větší a větší oblibě. Podle nejnovějších informací od společnosti IDC navíc tento trh v prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenal meziroční nárůst, kdy konkrétně došlo k prodeji 104,6 milionů kusů. Jedná se tak o 34,4% nárůst, jelikož během prvního čtvrtletí roku 2020 došlo k prodeji „pouze“ 77,8 milionů kusů. Apple si konkrétně dokázal přilepšit o 19,8 %, jelikož prodal zhruba 30,1 milionů kusů, zatímco loni se jednalo o 25,1 milionů kusů.

Lídři jako Apple a Samsung si z hlediska tržního podílu dokázali udržet své dominantní pozice. Přesto ale gigant z Cupertina meziročně tratil, a to především na úkor menších výrobců. Ze zmiňovaného podílu přišel o 3,5 %, kdy z 32,3 % klesl na 28,8 %. I nadále si ale drží první, poměrně silnou pozici. Následuje Samsung, Xiaomi, Huawei a BoAt. Zajímavý je také rozdíl mezi Apple a ostatními velkými hráči. Zatímco Apple drží již zmiňovaných 28,8 % trhu, druhý Samsung má více než dvakrát méně, respektive 11,8 %.

Dřívější koncept Apple Watch (Twitter):

Není tedy žádným tajemstvím, že Apple Watch zkrátka táhnou. Hodinky nabízí skvělé funkce, prvotřídní design a dobře pracují s jablečných ekosystémem. Trefou do černého byl také model Apple Watch SE, který za málo peněz nabídl spoustu muziky. Jakým směrem se jablečné hodinky budou ubírat v nadcházejících letech je prozatím samozřejmě nejasné. Na internetu se každopádně objevily spekulace o možném měření krevního cukru, či množství alkoholu v krvi. V obou případech by monitoring probíhal neinvazivní formou. Zdali Apple na tyto funkce vsadí každopádně ukáže až čas.

.