Zavřít reklamu

Letošní 24″ iMac M1 je na trhu již téměř jeden měsíc a jeho uživatelé jsou prozatím relativně spokojeni. Jedná se o povedený all-in-one počítač, který díky Apple Silicon čipu M1 nabízí spoustu výkonu. Nyní se ale ukázalo, že tento Mac není tak úplně bezchybný a některé kousky mají estetickou výrobní vadu. Uživatelé totiž nyní začínají upozorňovat na křivě uchycený displej vzhledem ke stojanu.

Takto Apple prezentoval nový iMac M1:

Tento problém byl prakticky okamžitě medializován po víkendovém vydání recenze od YouTubera vystupujícího pod přezdívkou iPhonedo. Ten ve svém videu upozornil na fakt, že je jeho M1 iMac nakloněn na jednu stranu. Jelikož byl tento problém na první pohled viditelný, chtěl se o něm ještě přesvědčit a vytáhl proto pravítko, čímž křivé uchycení a tedy i samotný náklon posléze potvrdil. U tohoto YouTubera to ale samozřejmě nekončí. O stejném problému již psali jiní jablíčkáři i na fóru Apple Support Community a další stížnost se objevila na portálu Reddit. Se stejnou záležitostí se navíc setkali i v redakci zahraničního magazínu MacRumors, kde nejprve měli za to, že se jedná o problém se stolem.

Displej iMacu je ke stojanu přichycen prostřednictvím sedmi šroubů. Horší zprávou pak je, že se jedná o problém přímo z výroby, který si uživatelé nemohou nijak sami opravit. Sám Apple se k celé situaci navíc ještě nevyjádřil a je tedy otázkou, jak se vše bude nadále vyvíjet. Přesně z tohoto důvodu by však uživatelé měli svůj nový iMac M1 zkontrolovat ihned po převzetí a v případě výskytu tohoto problému jej v rámci 14denní lhůty vrátit.

.