Zavřít reklamu

Po úterním představení nových iPhonů došlo k tomu, že v Apple Storech došlo ke zlevnění loňský modelů. To by nebylo zas tak překvapivé, pokud by se slevy netýkaly i našeho trhu. Oficiální Apple obchod zde nemáme, u autorizovaných prodejců Applu však ke zlevnění iPhonů XS došlo také. Byť tedy loňské modely zmizely z oficiální online nabídky, v tuzemských obchodech a e-shopech se ještě dají sehnat, a to za velmi zajímavé ceny.

Apple chce tímto krokem docílit k doprodání skladových zásob, neboť modely XS a XS Max již nebudou nadále v oficiální distribuci. Na americkém trhu je Apple zlevnil o 100 dolarů, u nás došlo ke slevám také. Slevy se dočkal také iPhone XR, který však v oficiální nabídce zůstane. Na americkém trhu došlo k jeho zlevnění ze 750 na 600 dolarů a ceny v ČR tuto slevu reflektují.

iPhone XR je nově na oficiálním Apple webu k dispozici od 17 990 Kč, v závislosti na zvolené variantě. To je poměrně značný rozdíl proti cenovce 22 490,-, se kterou přišel loni na trh. U modelů XS je porovnání obtížnější, neboť zde záleží na tom, na jakém místě budete nakupovat. Například iWant má iPhone XS k dispozici od 26 890 korun a XS Max od 29 990 korun. V obou případech jde o slevu necelých třech tisíc korun. Stejné ceny nabízí i Alza.cz. Mobil Pohotovost má zmíněné modely o sto korun dražší, naproti tomu k nim ale nabízí řadu zajímavých bonusů, jako například speciální slevu na AirPods.

Pokud tedy o žádnou z novinek nemáte zájem a naopak rádi pořídíte loňský model se solidní slevou, máte několik následujících dní až týdnů na to, než se skladové zásoby vyprodají. U modelů XS a XS Max je jasné, že žádné další už nebudou.

iPhone XS Apple case FB

Zdroj: Phonearena

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Nezlevní se ještě 20.9. ? Protože začíná oficiální prodej Iphonů 11 , tak by mohlo ne ? Když vyšlo XS, tak X se zlevnilo o 6 tisíc a teď vyjde 11 a XS bude jenom o 3 ? Myslím si, že se ještě zlevní, až začne oficální prodej.

celý text

Čtěte více.