Zavřít reklamu
iWant

První milion reproduktorů HomePod míří do skladů společnosti Apple

iWant

Bezdrátový reproduktor HomePod měl být mezi námi již zhruba měsíc. V polovině prosince však z Applu zaznělo, že se jeho vydání posouvá „na začátek“ roku 2018. Od té doby se neobjevila žádná specifičtější informace o tom, co si pod tímto časovým označením představit. Jak se však zdá, zájemci by na svou novou hračku nemuseli čekat příliš dlouho. Podle informací z Číny totiž v současných dnech probíhá odeslání první zásilky vyrobených HomePodů Applu, který je bude distribuovat do svých skladů po světě.

Od dodavatelů, resp. od výrobců kde se reproduktory montují, by mělo proudit zhruba milion kusů. Další zprávy z posledních dní hovoří o tom, že Apple zahájí prodej HomePodu v horizontu následujících čtyř týdnů. První milion reproduktorů pochází z dílny společnosti Inventec, která se o výrobu stará. Společně s ní HomePody vyrábí ještě společnost Hon Hai Precision s tím, že mají výrobu oba výrobci rozdělenou na půl.

Za více než měsíc dlouhým zdržením prý stálo několik softwarových nedokonalostí, které bylo třeba před zahájením prodejů opravit. Zejména co se týče hardwarové a softwarové integrace. Analytici očekávají, že Apple během prvního roku prodá 10-12 milionů HomePodů. Zatímco se jeho zahájení prodeje odkládá, konkurence přichází na trh s novými a čím dál dokonalejšími modely. Jen na CESu bylo k vidění mnoho nových kousků a jasně to tak potvrzuje trend, že segment inteligentních reproduktorů bude tento rok „in“. V první vlně se bude HomePod prodávat jen ve Spojených státech, Velké Británii a Austrálii, pokud se od posledních informací nic nezměnilo.

Zdroj: 9to5mac