Zavřít reklamu

Před několika málo minutami jsme na našem magazínu zveřejnili unboxing zbrusu nového iPhonu 12 Pro, který se nám podařilo pro naši redakci získat. Nové „Pročko“, které mi momentálně leží na stole a já jej obdivuji, jsem měl možnost už nějakou dobu držet v ruce a pracovat s ním. Ne nadarmo se říká, že důležité jsou u nových věcí právě první pocity a dojmy – a my jsme se rozhodli, že vám je zprostředkujeme prostřednictvím tohoto článku. Na obsáhlou a podrobnou recenzi nové jablečné vlajkové lodě si samozřejmě ještě budete několik dní muset počkat, zmíněné první dojmy vám však tedy přinášíme již nyní.

Mezi jeden z největších tahounů nových iPhonů 12 patří bezesporu přepracované šasi, které už není zaoblené, ale ostré. Apple se tímto zpracováním rozhodl přiklonit k novému iPadu Pro a Air, popřípadě ke staršímu iPhonu 5. Osobně jsem v tuto změnu doufal již po dobu několika let a konečně mohu říci, že jsem se dočkal. Ihned poprvé, co jsem iPhone 12 Pro vzal do ruky, tak jsem se přesvědčil o tom, že se naprosto parádně drží, což se o předchozích generacích se zaoblenými hranami tak úplně říci nedá. Zařízení v ruce drží naprosto pevně a rozhodně nemm strach, že by mohlo dojít k vyklouznutí – tento pocit je opravdu skvělý. Důležité je zmínit také to, že vás ostré hrany nijak netlačí a neřežou do prstů – uvidíme však, jaká tato vlastnost bude z dlouhodobého hlediska.

iPhone 12 Pro záda
Zdroj: Jablíčkář.cz

Po nějaké době, co jsem iPhone 12 Pro držel v ruce, jsem zjistil, že se po stránce velikosti jedná o naprosto perfektní zařízení, které bude s největší pravděpodobností vyhovovat většině uživatelů. I přesto, že ještě před několika lety bylo každodenní používání 6″ a popřípadě většího telefonu spíše sci-fi, tak v současné době se jedná o realitu, která je opravdu nádherná. Někteří z vás by si mohli lépe velikost 6.1″ iPhonu Pro představit když řeknu, že je velikostně velmi podobný iPhonu 11 či XR. Oproti XS či 11 Pro je tedy 12 Pro o 0,3″ větší, což je sice rozdíl, avšak ne takový, že byste si na něj během pár minut nezvykli. Abych to tedy shrnul – 12 Pro skvěle padne do dlaně, hrany neřežou a velikost je pro muže s průměrně velkou rukou naprosto ideální.

Brada vám spadne i v případě, kdy poprvé stisknete boční tlačítko a rozsvítí se displej. I přesto, že vlastním iPhone XS s OLED displejem, tak mohu říci, že OLED panel s označením Super Retina XDR, jenž najdete ve 12 Pro, je úplně jiná písnička. Pokud vedle sebe obě dvě zařízení položíte, tak zjistíte, že 12 Pro má o něco lepší barvy, a také maximální jas. Rozhodně v tomto případě ale nechci zabrušovat do detailních specifikací – ty si necháme až na recenzi. Pokud v současné době vlastníte iPhone s OLED displejem, tak budou změny rozhodně patrné. Nedovedu si ale představit, jaký pocit musí prožívat jedinci, kteří iPhone 12 Pro poprvé rozsvítí po několik let trvajícím vlastnictví iPhonu s klasickým LCD panelem. Jestliže mezi tyto jedince patříte i vy, tak věřte, že budete v šoku a příjemně zaskočeni. Lehce negativní vlastností je bohužel stále viditelný výřez pro TrueDepth. Bohužel se jedná o jakýsi rušivý element, bez kterého by byl displej a přední strana naprosto čistá, stejně jako záda.

Hned po chvilce testování jsem se rozhodl nové vlajkové lodi tzv. „naložit“ – začal jsem na ní zběsile dělat vše, co mě napadlo. Od procházení webu, přes přehrávání videí, až po prohlížení poznámek. I přesto, že iPhone při těchto činnostech prováděl nespočet různých aktivit na pozadí, včetně stahování aplikací, tak nedošlo k byť jen jedinému klopýtnutí. Pamatuji si, že při prvním spuštění měl můj iPhone XS menší problémy a občas se na velmi krátkou dobu zaseknul, což se u 12 Pro tedy neděje. Výkon hardwaru lze tedy považovat za více než dostatečný a nebojím se říct, že většina z nás jej nemá šanci využít na 100 %. Na konkrétní údaje a čísla týkající se výkonu si opět budete muset počkat – vše probereme v recenzi.

iPhone 12 Pro displej
Zdroj: Jablíčkář.cz

Pokud bych měl tedy zhodnotit své první dojmy z iPhonu 12 Pro, tak mohu říci, že se prozatím jedná o perfektní zařízení, na kterém budu v recenzích s největší pravděpodobností jen těžce hledat chyby. Toto tvrzení však bude moci podpořit jen čas a recenze, kterou zveřejníme za několik dní. Rozhodně tedy sledujte magazín Jablíčkář i nadále.

.