Zavřít reklamu

Právní spor mezi společnostmi Apple a Qualcomm nezná konců. Qualcomm totiž znovu vyzval komisi pro mezinárodní obchod (ITC), zakázala dovoz iPhonů do Spojených států. Důvodem má být poručení několika patentů ze strany Applu .

Komise již dříve rozhodla ve prospěch Qualcommu, avšak nyní se rozhodla zákaz dovozu iPhonů do USA neudělit. Qualcomm se proti tomuto rozhodnutí odvolal a ITC ho nyní znovu přezkoumává. V září se totiž zjistilo, že Apple porušil jeden z patentů, který používal ve svých iPhonech s modemy od společnosti Intel. V běžných případech znamená takové porušení okamžitý zákaz dovozu, ale soudce tehdy rozhodl ve prospěch Applu s tím, že by takové rozhodnutí nebylo ve veřejném zájmu.

 

Apple o několik dní později vydal softwarovou opravu, aby se vyhnul právě zákazu dovozu, avšak Qualcomm tvrdí, že měl být dovoz již zakázán v době, kdy Apple na opravě pracoval. V prosinci ITC uvedla, že skutečně přezkoumá své rozhodnutí, které bude záviset na několika faktorech. V první řadě bude záležet na době, než Apple přijme návrhy, které nebudou porušovat patent. Dále pak zda mohou vzniknout problémy, které vyplynou ze zákazu dovozu. A nakonec jestli bude možné zakázat dovoz pouze těch iPhonů, kterých se porušení patentu týká, tedy iPhonů 7, 7 Plus a 8, 8 Plus.

Původně měla komise rozhodnout již včera, ale zdá se, že spor bude trvat déle, než se původně čekalo. Apple si totiž zažádal o odložení až o dalších šest měsíců. Nedávno dostala společnost zákaz prodávat iPhony v Německu a pokud je chce u našich sousedů prodávat dále, musí provést jejich modifikaci.

iPhone 7 camera FB

Zdroj: 9to5mac

.