Zavřít reklamu

Současná doba je charakteristická mimo jiné neustálými změnami, událostmi a novinkami. Udržet si přehled v současném dění a mít informace o všech aktualitách je na jednu stranu nezbytné, na druhou stranu ale hrozí, že nám někdy opravdu důležité věci uniknou, nebo že naopak budeme zahlceni nejrůznějšími zprávami. Aplikace FlashNews, kterou jsme měli možnost recenzovat, slibuje, že vám pomůže udržet si přehled v dění ve světě i vašem nejbližším okolí. Je tomu skutečně tak?

Základní informace

FlashNews je český zpravodajský agregátor, tedy služba, která má za úkol shromažďovat důvěryhodné a ověřené informace ze všech možných zdrojů a zobrazovat je uživateli na základě jeho preferencí. Multiplatformní aplikace FlashNews nese podtitul „To, čím žiješ“. Právě tato věta je základním mottem a hlavní myšlenkou této platformy. Aplikace FlashNews vám totiž má přinášet pouze ty zprávy, o které opravdu stojíte a které vás zajímají. FlashNews je k dispozici nejen ve verzi pro iOS zařízení, ale také pro iPad a pro rozhraní webových prohlížečů.

FlashNews zarizeni

Princip fungování

Aplikaci FlashNews nelze rozhodně upřít opravdu promyšlené, snadné, intuitivní ovládání, a dokonale přehledné uživatelské rozhraní. Po svém prvním spuštění vás FlashNews krok za krokem provede nastavením a přizpůsobením obsahu, který si chcete nechat zobrazovat, a srozumitelně vás seznámí s ovládáním. Pro mě osobně bylo ovládání této aplikace od samého počátku naprostou hračkou. FlashNews nabízí všechny informace přehledně a chronologicky řazené na jednom místě, nemusíte se ale bát zahlcení obsahem, který by vás nezajímaly. Již při prvním spuštění určujete, jaká témata, osobnosti, ale také zdroje budete sledovat.

Kromě tradičních i méně tradičních zpravodajských webů můžete prostřednictvím FlashNews sledovat také twitterové účty nebo třeba novinky ze samosprávy vámi vybraných měst a obcí. Aplikace nabízí možnost sledování jednotlivých témat, osobností, ale i míst. Výběr je opravdu veliký a zahrnuje samozřejmě také zahraniční zdroje. Tvůrci aplikace skvěle přistupují také k dezinformačním a podobným zdrojům. Na to, že se chystáte přečíst zprávu z takového zdroje, totiž budete ve FlashNews náležitě upozorněni, a máte možnost si tyto zdroje (spolu s jakýmikoliv jinými zdroji) samozřejmě zablokovat. Jednou ze zásad platformy FlashNews je nicméně to, že chce uživatelům poskytovat jen seriózní, relevantní a ověřené informace ze zdrojů, odpovídajících základním nárokům na novinářskou práci.

Rozhraní a funkce

Jak jsem již zmínila výše, rozhraní aplikace FlashNews je čisté, dobře zpracované a skvěle přehledné. Z hlavní stránky aplikace se můžete přesunout například ke správě zdrojů, na spodní liště pak najdete tlačítka pro přechod k přehledu hlavních zpráv, vyhledávání, uloženému obsahu a k nastavení. V kanálu vámi odebíraných novinek si můžete nastavit pořadí kategorií nebo skrýt jednotlivé rubriky, v horní části domovské stránky FlashNews lze přepínat mezi zmíněnými rubrikami.

Aplikace nabízí podporu celosystémového tmavého režimu, přizpůsobení zobrazování náhledů, písma, ale třeba také skrývání vybraných zdrojů. Správu zdrojů můžete navíc provádět přímo u článků, takže za tímto účelem není nutné přepínat do nastavení. Samozřejmostí jsou záložky, možnost sdílení nebo nastavení push notifikací ohledně zásadních zpráv.

Závěrem

Aplikaci FlashNews jsem zkoušela delší dobu, a v průběhu testování fungovala samotná aplikace i notifikace naprosto spolehlivě. Opravdu jsem dostávala přesně ty informace, které mě zajímaly, a odpadlo zdlouhavé a mnohdy frustrující procházení zpravodajských webů a přehlcení novinkami. Skvělým bonusem byla možnost přijímání lokálních aktualit, po kterých bych se jinak musela cíleně shánět například na stránkách města. Aplikace FlashNews je zcela bezplatná, bez reklam, nákupů v aplikaci či předplatného, a opravdu ji mohu s klidným svědomím všem doporučit.

Aplikaci FlashNews stáhnete bezplatně zde.

.