Zavřít reklamu
iWant

S aplikací NightOwl se po setmění automaticky aktivuje Dark Mode

iWant

Vůbec nejvýznamnější novinkou macOS Mojave je bezpochyby Dark Mode. Ačkoli by si bez tmavého režimu dokázal používání Macu představit asi každý jeho majitel, i tak šlo řadu let o jednu z nejpožadovanějších funkcí. Dark Mode v novém macOS funguje skvěle, i tak by jeho implementace do systému mohla být o něco komplexnější, kdy by Apple mohl nabídnout řadu dalších funkcí. Naštěstí je tu šikovná aplikace NightOwl.

Tmavé rozhraní můžete v macOS Mojave aktivovat v Předvolbách systému –> Obecné. Mezi světlým a tmavým režimem však musíte vždy přepnout manuálně – Apple totiž u funkce nenabízí žádné rozšířené nastavení, kdy by přepínání probíhalo automaticky například podle časového rozvrhu nebo dokonce na základě denní doby. Od toho je tu ale NightOwl, která zvládá vše potřebné a nabízí i řadu dalších funkcí navíc.

NightOwl – Dark Mode na steroidech

NightOwl je šikovná aplikace, jež je ke stažení zcela zdarma. Její nesporná výhoda spočívá v tom, že nabízí řadu rozšířených nastavení pro Dark Mode, a to přímo skrze ikonu v horním menu baru. Díky aplikaci si například můžete určit, aby systém automaticky přepnul na tmavý režim po západu slunce – při rozednění se pak opět aktivuje světlé uživatelské rozhraní. Stejně tak může systém přepínat mezi režimy v předem definovaných časech.

Vývojář Benjamin Kramser, který za NightOwl stojí, ale nezůstal jen u původní verze a svou aplikaci neustále obohacuje o další novinky. V minulých týdnech tak například přibyla funkce, díky které je možné vybrané aplikace nechat v původním světlém rozhraní, zatímco zbytek systému je přepnutý do tmavého kabátku. Dříve pak NightOwl přinesla celkem tři klávesové zkratky, pomocí nichž lze snadno mezi režimy přepínat (stejného efektu ale docílíte i kliknutím na ikonu aplikace v menu baru pravým tlačítkem myši).

Z NightOwl se tak stala jedna z nejužitečnějších aplikací minulého roku a vysloužila si i řadu pozitivních recenzí napříč zahraničními médii. K dnešnímu dni si aplikaci stáhlo už více jak 43 tisíc uživatelů, z nichž ji 6 tisíc používá denně. Pokud se k nim chcete přidat i vy, pak si můžete NightOwl stáhnout zdarma z odkazu níže. Vývojáře můžete za jeho snahu ocenit donatem přes PayPal, který nabízí na svých oficiálních stránkách.