Zavřít reklamu

Vůbec nejvýznamnější novinkou macOS Mojave je bezpochyby Dark Mode. Ačkoli by si bez tmavého režimu dokázal používání Macu představit asi každý jeho majitel, i tak šlo řadu let o jednu z nejpožadovanějších funkcí. Dark Mode v novém macOS funguje skvěle, i tak by jeho implementace do systému mohla být o něco komplexnější, kdy by Apple mohl nabídnout řadu dalších funkcí. Naštěstí je tu šikovná aplikace NightOwl.

Tmavé rozhraní můžete v macOS Mojave aktivovat v Předvolbách systému –> Obecné. Mezi světlým a tmavým režimem však musíte vždy přepnout manuálně – Apple totiž u funkce nenabízí žádné rozšířené nastavení, kdy by přepínání probíhalo automaticky například podle časového rozvrhu nebo dokonce na základě denní doby. Od toho je tu ale NightOwl, která zvládá vše potřebné a nabízí i řadu dalších funkcí navíc.

NightOwl Dark Mode FB

NightOwl – Dark Mode na steroidech

NightOwl je šikovná aplikace, jež je ke stažení zcela zdarma. Její nesporná výhoda spočívá v tom, že nabízí řadu rozšířených nastavení pro Dark Mode, a to přímo skrze ikonu v horním menu baru. Díky aplikaci si například můžete určit, aby systém automaticky přepnul na tmavý režim po západu slunce – při rozednění se pak opět aktivuje světlé uživatelské rozhraní. Stejně tak může systém přepínat mezi režimy v předem definovaných časech.

Vývojář Benjamin Kramser, který za NightOwl stojí, ale nezůstal jen u původní verze a svou aplikaci neustále obohacuje o další novinky. V minulých týdnech tak například přibyla funkce, díky které je možné vybrané aplikace nechat v původním světlém rozhraní, zatímco zbytek systému je přepnutý do tmavého kabátku. Dříve pak NightOwl přinesla celkem tři klávesové zkratky, pomocí nichž lze snadno mezi režimy přepínat (stejného efektu ale docílíte i kliknutím na ikonu aplikace v menu baru pravým tlačítkem myši).

Z NightOwl se tak stala jedna z nejužitečnějších aplikací minulého roku a vysloužila si i řadu pozitivních recenzí napříč zahraničními médii. K dnešnímu dni si aplikaci stáhlo už více jak 43 tisíc uživatelů, z nichž ji 6 tisíc používá denně. Pokud se k nim chcete přidat i vy, pak si můžete NightOwl stáhnout zdarma z odkazu níže. Vývojáře můžete za jeho snahu ocenit donatem přes PayPal, který nabízí na svých oficiálních stránkách.

.