Zavřít reklamu

Vítáme vás u dnešního čtvrtečního souhrnu, ve kterém se společně podíváme na to, jak se Samsung opět „opičí“ po Applu. V další novince se podíváme na nový design, který chystá Netflix pro svou desktopovou verzi aplikace, potažmo webové rozhraní a ve třetí novince se poté mrkneme na srovnání hodnoty společností nVidia a Intel. Nakonec se podíváme na novinku, která se týká servisů jablečných zařízení v České republice. Vrhněme se tedy přímo na věc.

Samsung nebude další rok přibalovat ke svým telefonům nabíječky

Pokud sledujete v posledních dnech dění okolo jablečných telefonů, tak už jste možná postřehli, že Apple s největší pravděpodobností nebude od letoška ke svým iPhonům přibalovat ani sluchátka, ani nabíjecí adaptér. Společně s iPhonem tak získáte pouze nabíjecí kabel a manuál. Na jednu stranu se jedná o skvělý ekologický krok, na druhou stranu však nejspíše všichni jableční příznivci očekávají snížení cen – což se ale asi nakonec konat nebude a ba naopak by měl Apple své telefony ještě o pár desítek dolarů zdražit. Stejnou cestou se rozhodl vydat i Samsung, který podobný krok udělal v minulosti už několikrát. Stačí si vzpomenout na to, jak Apple s příchodem iPhonu 7 odstranil 3,5mm sluchátkový konektor. Zprvu se všichni smáli a život bez sluchátkového konektoru si uživatelé nedokázali představit, zanedlouho však se stejným krokem přišel i Samsung, společně s dalšími výrobci mobilních zařízení. Dnes už byste sluchátkový jack na těle nejnovějších chytrých telefonů hledali jen marně. Téměř na 100 % to bude naprosto stejně i v případě zmiňovaného balení a za pár měsíců (maximálně let) už nebude ke svým zařízením nabíjecí adaptér a sluchátka přibalovat prakticky nikdo. Více jsme tohle téma rozebrali v jednom z minulých článků, na který se dostanete klepnutím na tento odkaz. Jaký máte na odstraňování adaptérů a sluchátek z balení chytrých telefonů názor vy? Dejte nám to vědět do komentářů.

Koncept iPhonu 12:

Netflix chystá designovou změnu

Patříte-li mezi nadšence do filmů a seriálů, tak si s největší pravděpodobností předplácíte službu Netflix. Jedná se o největší streamovací službu na světě, která svým předplatitelům zprostředkovává nespočet filmů, seriálů, pořadů a dalších. V současné době je Netflix k dispozici snad úplně všude – najdete jej předinstalovaný v mnohých chytrých televizích, kromě toho si jej můžete stáhnout na váš iPhone či iPad a v neposlední řadě se můžete na jakémkoliv počítači přesunout do webového rozhraní Netflixu, kde se můžete na pořady koukat také. Pokud patříte mezi uživatele, kteří Netflix sledují posledním zmíněným způsobem, tedy z webového rozhraní, tak vás určitě potěším tím, že Netflix chystá změnu designu tohoto webového rozhraní. První snímky obrazovky nového designu se objevily na facebookové skupině Netflix CZ + SK fans, prohlédnout si je můžete v galerii, kterou přikládám níže.

nVidia vs Intel – kdo je hodnotnější?

nVidia, Intel a AMD – začarovaný trojúhelník, ve kterém každá ze tří společností bojuje o to, kdo bude mít korunu. Dalo by se říci, že v momentální situaci nosí korunu společnost AMD. Ta totiž v posledních letech udělala neuvěřitelný technologický pokrok, a to jak na poli procesorů, tak na poli grafických karet. Z těchto tří jmenovaných společností je v lehké nevýhodě nVidia, jelikož se jedná o společnost, která se zabývá pouze vývojem grafických karet a nikoliv procesorů. I přesto, že je nVidia v této „nevýhodě“, tak se jí podařilo během dneška překonat ve své hodnotě Intel. Abychom to uvedli na pravou míru, tak Intel má momentálně hodnotu 248 miliard dolarů, zatímco nVidia se vyšplhala na hodnotu 251 miliard dolarů. Co se týče společnosti nVidia, tak ta má na letošní podzim naplánované představení nových grafických karet z produktové rodiny GeForce RTX 3000 series. Oproti tomu se Intel i nadále topí v nemalých problémech – dalším hřebíčkem do rakve je například představení Apple Silicon – vlastních ARM procesorů od Applu, která mají ty od Intelu během několika málo let nahradit.

Servisy Apple zařízení v Česku mohou jásat

Pokud jste si chtěli v Česku nechat opravit váš iPhone či jiné jablečné zařízení, tak jste měli prakticky jen dvě možnosti – buď zařízení odnesete do autorizovaného servisu, kde dojde k opravě pomocí originálních dílů, anebo jste jej mohli odnést do neautorizovaného servisu, který vám sice dokázal zařízení opravit za nižší cenu, ale bohužel pomocí neoriginálních dílů. Až doteď totiž neměly neautorizované servisy přístup k originálním jablečným náhradním dílům. To se ale před nedávnem změnilo, jelikož se Apple rozhodl, že dá neautorizovaným servisům možnost pro zakoupení originálních náhradních dílů. Pokud patříte mezi domácí samoopraváře, tak to znamená, že byste se při opravách vašich zařízení mohli k těmto originálním dílům dostat i vy.

.