Zavřít reklamu

Je před námi událost prázdnin. Ty obvykle platí za poněkud okurkovou sezonu, a to z důvodu dovolených a málo novinek, které se kolem technologií točí. Letošní rok je ale už nyní jiný, a to díky společnosti Nothing a telefonu Phone (1). Teď je na řadě Samsung s jeho skládacími telefony a hodinkami.  

Protože jihokorejská společnost představovala právě v létě řadu Galaxy Note, tak po jejím zrušení v loňském roce tento termín naplno zastoupila řada Galaxy Z, kterou ještě doprovodí hodinky Galaxy Watch. Tedy pravděpodobně, protože oficialit se dočkáme až ve středu 10. srpna v 15:00, kdy Samsung pořádá svou událost Unpacked. Ve hře jsou i sluchátka Galaxy Buds2 Pro. 

Slepá konkurence 

I když Samsung patří mezi největšího rivala Applu, je otázkou, zda jej může tato celá událost nějak ohrozit. Apple totiž prakticky nemá k těm skládacím Samsungu adekvátní konkurenční zařízení, a srovnávat Flipy a Foldy s jeho iPhony příliš nejde. Samozřejmě můžeme vzít papírové hodnoty, a zjišťovat, které zařízení má rychlejší čip, více paměti, lepší fotoaparáty atd. Ale obě zařízení Samsungu se hodně liší ve způsobu používání.

Foldables_Unpacked_Invitation_main1_F

Už jen to, že Flip musíte otevřít, abyste se dostali k jeho velkému displeji, nebo že Fold můžete využívat jako klasický telefon s přidanou hodnotou v tom, že po jeho otevření máte vlastně tablet. I když už se bude jednat o čtvrtou generaci těchto skládaček, své zákazníky si pořád hledají. Samsung sice uvádí, že už se jich prodalo více jak 10 milionů, v celkovém počtu prodaných mobilních telefonů je to ale přece jen málo. Jistě to mohla letošní generace spravit, ale pravděpodobně se tak nestane.

Původní zprávy totiž hovořily, že by aktuální generace měly být levnější. Nynější zprávy však naopak zmiňují zdražení. Je tedy otázka, pokud Samsung chce skládačky tlačit a být v nich lídrem, tak vzhledem k tomu, že je největším výrobcem a prodejcem chytrých telefonů, opravdu potřebuje takovou marži i na tomto malém segmentu telefonů? Stačilo by přece trochu polevit ze svých nároků a o skládačky by byl větší zájem.

Hodinky a sluchátka 

A pak jsou zde samozřejmě také Galaxy Watch5, tedy zabijáci Apple Watch. Zabijáci ale vlastně jen v uvozovkách, protože konkurovat jim vlastně nemohou. I jejich 4. generace je vázána na použití s Androidem, stejně jako jde Apple Watch používat jen s iOS. Galaxy Watch5 jsou tak spíše jen odpovědí na popularitu nositelností ve světě Androidu. Ale po zkušenostech s jejich aktuální řadou musím přiznat, že odpovědí velice povedenou.

Kdyby pak Apple nepředstavil své AirPody, pravděpodobně bychom neměli ani Galaxy Buds. Jejich druhou generaci modelu Pro chystá nejen Apple, ale právě na Unpacked bychom měli vidět i tu od Samsungu. Zde je tak jasná snaha o to, předběhnout Apple se zářijovým termínem a ukázat alespoň nové generace hodinek a sluchátek o to dříve. Je ale jasné, že to hlavní přijde až v září, tedy nové iPhony 14. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.