Zavřít reklamu

Jak dlouho máte svůj Mac? A který z jablečných operačních systémů jste na něm měli nainstalovaný jako první? Zasteskne se vám někdy po půvabném vzhledu Aqua? Nejen ten si můžete ode dneška připomenout díky zveřejněným screenshotům ze všech novějších operačních systémů pro Mac.

Stephen Hacket je jedním z redaktorů serveru 512Pixels, sběratel Apple produktů a spoluzakladatel podcastu Relay FM. Byl to právě Stephen, kdo dnes na zmíněný server nahrál obrovskou sbírku snímků obrazovky všech hlavních vydaní operačního systému pro Mac za posledních osmnáct let. Zmapoval tak nejenom příchod a opětovný odchod grafického vzhledu Aqua, ale také přechod od pojmenování Mac OS X přes OS X až k macOS.

Galerie, kterou Hacket umístil na svůj blog na výše uvedeném serveru, čítá úctyhodných 1500 snímků obrazovky. Nabízí úžasný vizuální výlet zpět do historie operačních systémů pro Mac, od OS X Cheetah z roku 2000 až po macOS High Sierra z loňského roku. Hacket má v plánu se o galerii náležitě starat a doplňovat ji o další screenshoty, včetně těch z macOS Mojave, jehož oficiální verze vyjde letos na podzim.

Hacket měl coby nadšený sběratel jablečných produktů možnost každou z verzí operačního systému pro Mac rozběhnout na odpovídajícím stroji, včetně Power Macu G4, Macu mini a MacBooku Pro. Udělal to záměrně, protože chtěl věrně zachytit nejenom hlavní funkce všech operačních systémů, ale i další důležité prvky. Hacket uvádí, že do vytvoření kolekce, která mimo jiné mapuje i vývoj zmíněného vzhledu Aqua, investoval obrovské množství času – a výsledek rozhodně stojí za to.

Zdroj: MacRumors

.