Zavřít reklamu

Při své vůbec první návštěvě Německa se Tim Cook, výkonný ředitel Applu, sešel i s tím nejvyšším představitelem země. S kancléřkou Angelou Merkelovou diskutoval bezpečnost i otázky ochrany životního prostředí.

Tim Cook je v tomto týdnu na návštěvě našich západních sousedů a dosud se objevil v redakci deníku Bild a také v Augsburgu, kde je továrna, jež pro Apple dodává obří skleněné panely.

V Berlíně se nakonec sešel také s Angelou Merkelovou, jak dnes informoval Bild. „Bylo to poprvé, co jsem se s ní sešel,“ uvedl k setkání šéf Applu. „Nejvíce mě ohromily její hluboké znalosti o mnoha různých tématech. Mluvili jsme o bezpečnosti, síťové neutralitě a také o ochraně životního prostředí, vzdělání a ochraně soukromí.“

Právě s německým pohledem na ochranu soukromí se Cook ztotožňuje, také jeho znepokojuje vládní dohled. „Němci mi jsou velice blízcí, protože mají na soukromí stejný pohled jako já,“ prohlásil Cook.

Když po setkání s německou kancléřkou zamířil do redakce Bildu, šéfredaktor Kai Diekmann mu popisoval, kde kdysi stála Berlínská zeď dělící východní a západní Německo. Cook si dokonce i kousek Berlínské zdi jako pozornost Bildu odnesl.

Zdroj: Bild
Témata: ,
.