Zavřít reklamu

Navenek se vše zdálo stejné jako dřív, společnost Apple šlapala i po odchodu svého otce Steva Jobse jako na drátkách, prodávala miliony iPhonů po celém světě a v každém čtvrtletí přidala několik miliard dolarů do své kasy. Přesto však čelil Tim Cook, nástupce zesnulého vizionáře a spoluzakladatele Applu, obrovskému tlaku. Mnoho lidí zpochybňovalo jeho schopnosti nahradit člověka, který dokázal během jediné dekády hned několikrát změnit svět. A nutno říci, že až dosud dával velký introvert Cook pochybovačům prostor. Rok 2014 by ale mohl být tím, kdy šéf nejhodnotnější společnosti na světě svými činy mohutně udeří do stolu a ukáže, že i on dokáže Apple vést a že i on dokáže přinášet revoluční novinky.

tim-cook

V srpnu to budou tři roky od chvíle, kdy v roli výkonného ředitele Applu Tim Cook oficiálně nahradil Steva Jobse. Právě tolik času obvykle Steve Jobs po přelomu milénia potřeboval, aby světu představil svůj revoluční nápad, kterým vše změnil. Ať už to byl v roce 2001 iPod, v roce 2003 iTunes Store, v roce 2007 iPhone nebo ať už to byl v roce 2010 iPad, Steve Jobs nebyl žádným robotem, co by v krátkém čase chrlil jeden převratný produkt za druhým. Vše mělo svůj čas, řád, vše bylo promyšlené a Jobs díky tomu Apple dostal až na pomyslný trůn technologického světa.

Právě na onu nutnou periodu, kterou i takový, byť jistě ne bezchybný génius potřeboval, mnoho lidí zapomíná, respektive chce na ni zapomenout. Tim Cook se pochopitelně hned od prvního dne, kdy nastoupil do nové funkce, srovnání se svým dlouholetým šéfem a zároveň přítelem nemohl vyhnout. Byť mu sám Jobs radil, aby jednal dle svého nejlepšího rozumu a neohlížel se na to, co by dělal Steve Jobs, zlé jazyky to neodradilo. Na Cooka byl od začátku vyvíjen obrovský tlak a všichni s velkým očekáváním vyhlíželi, kdy konečně představí nový, významný produkt. Tak, jako to v posledních deseti letech dělal právě Jobs. Ten jich – v neprospěch Cooka – nakonec ve výsledku dokázal představit tolik, že čas smyl, kolik let na to potřeboval, a lidé prostě jen chtěli další a další.

[do action=“citace“]Rok 2014 by měl být rokem Tima Cooka.[/do]

Tim Cook si ovšem dával na čas. Po roce od skonu Steva Jobse dokázal světu představit jen jediné nové zařízení, očekávaný iPad třetí generace, a to byla opět voda na mlýn všem pochybovačům. Výrazné novinky, kterými by Cook všechny umlčel, nepřicházely ani v dalších měsících. Dnes třiapadesátiletý Cook však mohl být relativně v klidu. Dosavadní produkty totiž hlásily obrovské úspěchy a z hlediska financí a pozice na trhu byl Cook z obliga. Uvnitř společnosti naopak osnoval velké převraty, jimiž si připravoval půdu pro následnou explozi. A explozí tu není myšleno nic jiného než veřejností i odborníky vyvolávané revoluční produkty.

Nejvyšší činovníci Applu sice slova o revoluci uvnitř respektované společnosti odmítají, raději hovoří spíše o evoluci vynucené odchodem Steva Jobse, ale Tim Cook zasáhl do hierarchie a zaměstnaneckých struktur zcela zásadně. Steve Jobs nebyl jen vizionář, ale také tvrdý puntičkář, perfekcionista, který chtěl mít vše pod kontrolou, a co nebylo dle jeho představ, nebál se to dát, často expresivně najevo, ať už šlo o řadového zaměstnance nebo jednoho z jeho nejbližších kolegů. Tady vidíme zásadní rozdíl mezi Jobsem a Cookem. Druhý jmenovaný je na rozdíl od toho prvního tichým mužem ochotným naslouchat a dojít ke konsenzu, pokud cítí, že je tomu tak správně. Když si něco usmyslel Jobs, museli jiní vyvinout enormní úsilí, aby dokázali změnit jeho názor. Obvykle navíc stejně neuspěli. Cook je jiný. Druhá klíčová věc je, že to rozhodně není takový vizionář jako Steve Jobs. Druhého takového ostatně v současnosti nenajdeme snad v žádné jiné společnosti.

iwatch-mockup

Právě proto začal Tim Cook kolem sebe hned po svém nástupu do čela Applu budovat kompaktní tým složený z těch největších hlav sedících v křeslech cupertinského sídla. Proto po roce ve funkci vyhodil Scotta Forstalla, do té doby naprosto klíčového muže Applu. Jenže nezapadal do nové Cookovy filozofie, která zněla jasně: dokonale fungující tým, který nebude závislý na jediném článku, ale bude si vzájemně pomáhat a přicházet s revolučními nápady kolektivně. Jinak ani nahradit Steva Jobse nejde a tento Cookův plán dokonale ilustruje pohled do nejužšího vedení společnosti. Po Stevu Jobsovi v něm mimo Cooka zůstali z deseti původních členů jen čtyři mušketýři. Pro oko nezainteresovaného relativně nezajímavé změny, pro Tima Cooka ovšem naprosto zásadní zpráva. Fungování Applu totiž během tří let dokázal přetvořit k obrazu svému, když dal na Jobsovy rady o vlastní hlavě, a nyní je připraven světu ukázat, kdo je tu stále hlavním inovátorem. Minimálně tomu zatím vše nasvědčuje. Rok 2014 by měl být rokem Tima Cooka, ale zda tomu tak skutečně bude, to si budeme muset počkat do podzimu a možná až do zimy.

První náznaky, od kterých se predikce odráží, už ale bylo možné spatřit v červnu, tehdy Apple na své každoroční vývojářské konferenci představoval nové verze svých operačních systémů pro počítače a mobilní zařízení a exceloval. Inženýři Applu dokázali během jediného roku vyvinout dvě skutečně velké aktualizace pro oba operační systémy a navíc vývojářům ukázali hned několik novinek, se kterými nikdo nepočítal a byly jakoby navíc, byť pověstnou Jobsovou „One more thing“ se je nikdo nazvat neodvážil. Tim Cook tím nicméně demonstroval, jak schopný a především efektivní tým v Applu vytvořil. Dosud se Apple každý rok soustředil více na jeden, či druhý systém, nyní dokázal Cook práci jednotlivých divizí natolik sjednotit a zefektivnit, že již prakticky není možné, aby nastala nepříjemná situace jako v roce 2007.

[do action=“citace“]Půdu má připravenou dokonale. Stačí udělat jen jeden poslední krok.[/do]

Tehdy byl Apple nucen o půl roku posunout vydání operačního systému OS X Leopard. Důvod? Vývoj iPhonu sebral vývojářům Leoparda takové množství zdrojů, že se zkrátka nestíhalo tvořit na více frontách najednou. Nyní v Applu stíhají během roku plnohodnotně vyvíjet nejen hned dva operační systémy najednou, ale především také rovnou několik kusů železa, rozumějte iPhonů, iPadů a dalších. Zatímco první část tohoto tvrzení již je potvrzena, o té druhé nás ještě musí kalifornský gigant přesvědčit. Vše ovšem nasvědčuje tomu, že druhá polovina roku bude doslova nabitá jablečným střelivem.

Očekáváme zcela nový iPhone, možná dokonce hned dva, nové iPady, dojít by mohlo i na počítače, ale to, k čemu se upírají zraky všech již několik měsíců, je zbrusu nová produktová kategorie. Bájné iWatch, chcete-li. Tim Cook se svými kolegy na onen revoluční produkt, kterým by se alespoň zčásti vyrovnal Stevu Jobsovi, láká už dobré dva roky a ve svých slibech zašel tak daleko, že pokud nepředstaví produkt, o němž ve skutečnosti zatím nikdo s jistotou nic neví, do konce letošního roku, už mu ho jen tak někdo neuvěří. Půdu pro to má připravenou dokonale. Stačí udělat jen jeden poslední krok. Apple kvůli svému takřka mýtickému produktu najal tolik nových tváří, že by se pro ně v klidu mohl vystavět celý komplex kanceláří a studií. Koncentrace mozků, chytrých hlav a ostřílených inženýrů je v Cupertinu obrovská.

Pro Cooka je to teď, nebo nikdy. Soudit ho po jednom roce nebo dvou by bylo krátkozraké, sám si ale nyní vykopal takovou jámu, že pokud ji do konce roku nevyplní naplněnými očekáváními, může do ní velice tvrdě spadnout. Nutno ovšem podotknout, že by se to nerovnalo konci Applu. S prostředky, kterými společnost disponuje, by tu byla i bez nových, revolučních produktů ještě drahně dlouho.

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  „Tim Cook si ovšem dával na čas. Po roce od skonu Steva Jobse dokázal světu představit jen jediné nové zařízení, očekávaný iPad třetí generace, a to byla opět voda na mlýn všem pochybovačům“

  – A co je podle vás iPad mini, iPad Air, Touch ID v iPhonu, Macbook s retina displejem a novy Mac Pro? Kdyz k tomu jeste pripoctu vsechny softwarove novinky v posledni dobe a dalsi produktove aktualizace, tak musim rict ze naopak apple inovuje o sto sest. rychlejs nez kdyz tam byl Steve Jobs. ;)

  Ono porad to byli evoluce jiz stavajicich produktu. Jak vymena retina panelu tak treba zmenseni ipadu na ipad mini a opet pridani retina panelu. Ale ty produkty tu jiz byli a nic novyho za jeho pusobeni nevzniklo. Za jobse vzniklo vsechno to cemu cook udelal jen evoluci. Ted se ceka na jeho vlastni produkt.

  Home Kit revoluční není, funkční inteligentní domy ovládané přes aplikace v mobilu jsou tu už nějaký ten rok.

  Presne tak. Domy ovladane dotykovym panelem jsou tu jiz par let. A propojit s telefon je uz jen otazka par radku v kodu podle me. Ano iWatch pro me revolucni nebudou. Myslim ze dlouha leta nebude nic tak revolucniho co by vykouzlilo ten wau efekt jako ipod a iphone. Ani ipad uz nebyl buhvi co revolucniho. Proste momentalne neni asi zadnej smer kterej by mohl apple zaplnit vlastni ideou a ovladnout tim dalsi segment trhu. Ale nic takovejo me nenapada. Myslim tim po hardwerove strance. Software do toho nepocitam protoze to jsou vesme opet ecoluce na jiz nakodovanych zakladech.

  A v tom je ta idea. Ono by se něco našlo a je to určitě jednoduchý jenom na to přijít ;) Hodinky mě nijak nelákaj a ani je nenosím, ale co já vím jak to pojmou? Třeba je začnu nosit a to s větši pravděpodobností než Gglass nesmysl.

  nojo, to je taky pravda….
  Ale apple to stejne muze posunout do jiny ligy

  Ale stejne – kazdej porad nadava na to, jak Apple nevydal nic revolucniho misto toho, aby si uzivali skvelych produktu, ktere vydavaji. Oni s necim prijdou a uprimne je mi jedno kdy to bude.

  S touhle metrikou pro vas ale nebudou revolucni ani iwatch. Myslim ze vodotrisk, teleport ani holograficky displej mit nebudou… :)

  iwatch nebudou revoluční, jelikož samsung a další výrobci už hodinky mají. Takže „revoluci“ začal samsung. Samozřejmě hodinky byli už předtím jak pro android i pro iphone (pebble), ale to nebylo ono, něco jako tablety před ipadem.

  Ne, revoluce se u Samsungu opravdu nekonala. Ty hodinky zajímají pár geeků a jinak nic. Revoluce přijde, až někdo udělá ty hodinky skutečně použitelnými a nepostradatelnými i pro běžného člověka ;-) Tak jako to bylo s iPhonem a iPadem ;-) Samsung hodinky jsou tady opět v té pozici „tabletů před ipadem“ ;-)

  Hodinky samsungu jsem zkoušel a přišli mi plně použitelné a moc nevím co by apple mohl vymyslet jiného (třeba překvapí). To, že si něco koupí miliony ovcí s tím, že je to nepostradatelné neznamená, že on udělal revoluci. Navíc na rozdíl od mobilů a tabletů je toto přeci jen „nový koncept“ na který si lidé budou zvykat, podobně jako google glass.

  jsou pouzitelne a funkcni. ale to je tak vsechno. designove rozhodne nejsou. nejsou hezky. vypadaji jako ipod nano s paskem. mala revoluce by mohla nastat s projekci obrazu na sklo obycejnych hodinek ktere by byli vzhledem prakticky nerozeznatelne od klasickych. to by se mi velice zamlouvalo. to co je na trhu nyni je humus. hodinky miluju. hodinek mam asi 11 a stridam podle nalady, potreby atd. ale zatim me naprosto nic nedonutilo koupit si chytre hodinky. uz jen protoze vypadaji jako laciny digitalky z vietnamske trznice.

  To je otázka vkusu, já bych je třeba nosil, ale raději bych nosil ty od motoroly https://moto360.motorola.com Hlavní je funkčnost, jelikož design je osobní věc a ne všechno od applu se designově líbí všem viz ios. Mám rád výběr, ten ale apple pravděpodobně neposkytne.

  v tom s vami souhlasim ze hodnotit produkty z designoveho hlediska je neobjektivni protoze kazdy ma na design jine preference. ja radeji klasicky cifernik a normlani strojek (od quartz pres automaty po tourbillony). v tom by se mi prave libil klasicky cifernik s chronografem a udaje od sparovaneho telefonu by se promitali na sklicko. to je ma predstava a takoveto hodinky by se mi opravdu zamlouvali.

  tohle je nejvetsi kravina co jsem teda zatim v diskuzi cetl :D ach jo. myslite si ze kdokoliv vam bude delat hodinky na miru protoze mate bud ruku jak anorekticka nebo jako hulk? ale prosimvas. jak vubec neco takovyho muzete napsat? copak vam patek phillipe udela zvlast hodinky jen proto ze mate malou ruku? udelava vam maurice lacroix jiny hodinky nez ostatnim protoze mate tu ruku velkou? velikosti ruky jsou rozdilne ale od toho jsou tady snad reminky ne? pokud se budou hodinky prodavat s kozenym reminkem tak v nem byva treba i 10 direk aby pokryli velkou skalu velikosti zapesti. a pokud je budou prodavat s kovovym sekvencnim reminkem tak se jednotlive dilky daji bud odstranit nebo naopak pridat.

  Zajímavé je, že pokud chce zařízení milion ovcí(Apple) až poté opožděně přijdou miliony dalších závistivých ovcí(Google,Samsung,atd.) a koupěj si to taky. Předtím, ale nevěděli, že to chtějí?

  Musíte brát v potaz, že Apple se stal fenoménem. To už není o produktech a revolučnosti, ale o marketingu. Všude se mluví o Apple, přitom jeho podíl na trhu telefonů už je asi 15% a klesá. Jak píši výše: revoluce bude pokud hodinky Apple budou fungovat jinak než hodinky představené samsungem a dalšími a o tom dosti pochybuji.

  Ano dnes nabízí mobily každej šmudla proto 15% jinak prodeje jim neklesají. Holt každý si nekoupí špičku ani od Samsungu ani od Apple a ten jede jen nejvyšší třidu. Když budu brát Apple od roku 2011 tak dejme tomu že se tu projevuje fenomén, ale jak je tedy možné, že zasahuje i ty co na Apple nadávají? Před tímto rokem se o fenoménu hovořit nedá alespoň ne celosvětově a ty revoluce tam údajně byli. Já nebudu tvrdit, že teď nějaká revoluce přijde ani nic moc nečekám. Ty řeči o Cookovi a Apple obecně beru s nadhledem. Čekám jen, že Apple přistoupí k něčemu tak trochu jinak jako to uměli dříve.

  Apple VŽDYCKY vymyslí spoustu věcí jinak (iPod, iPhone, iPad). Nepochybně i v případě iWatch tomu tak bude. To není hypotéza, to je jistota. Nevpustí na trh de facto kopii hodinke od Samsungu ;-) Jinak jsem psal, až to udělá skutečně POUŽITELNÉ a nepostradatelné pro BĚŽNÉHO ČLOVĚKA, nikoliv pro pár geeků. Nic takového zatím Samsung nepřinesl. Jinak iPad byl taky nový koncept… Stejně nový jako teď chytré hodinky. Lidi nechápali, proč by měli mít tablet. A Apple jim to ukázal. To stejně se imho stane s hodinkami. V mém okolí už se na ně pár lidí těší, já si je na 99% taky pořídím, pokud budou stát do 15k ;-)

  Apple ještě nemyslel nic nepostradatelného :) Jinak rozdíl mezi námi je, že já budoucnost neznám a iwatch jsem neviděl a vy ovšem ano :)

  Další nesmysl… S touhle logikou by nemohl být revoluční ani iPhone, protože smartphony už exitovali, ani iPod, protože mp3ky taky dávno existovali a ani iPad, protože nějaký ten tablet už byl v té době taky představený.

  Telefony před iPhonem nevypadali jinak? MP3 taky ne? Samsung z hodinkami určitě revoluci nezačal. Nebo ji snad někde vidíte? Masívní rozšíření tabletů je evidentně práce iPadu. Android je jen systém se kterým přišli ostatní výrobci když napodobyli iPad a umužnili tak tablet méně movitým a nevěřicím s otázkou „K čemu to je?“.

  Víte podobně na mě koukali jak na exota, když jsem měl první ipad hned po uvedení s tvrzení, že to nemá ani usb neumí flash a podobně. Ta revoluce – rozšíření trvalo nějaký rok dva. To, že samsung tu hodinek nastartoval, ač třeba nejsou prodoje závratné, je že ostatní výrobci najednou představili také svoje řešení. To jestli bude revoluce pak zjistíme za rok za dva.

  Ale ostatní je nepředstavili najednou po Samsungu. Představovali je postupně i před Samsungem a nikdo z nich nemá zatím závratný prodeje. Samsung je většinou rozdává zdarma k jeho produktům. To je možná ta revoluce. Nepoužití Flashe a USB to už revoluce byla a dnes už je jasné že to nikomu nechybí i když o USB by se mohlo polemizovat :) a možná i proto byl iPad první použitelný tablet.

  Rozhodně to nebyl důvod proč byl použitelný. Ten trapas se stránkami WSJ při představování ipadu, kde bylo velká býlá plocha s nápisem váš prohlížeč nepodporuje flash, ale ipad měl na začátku sílu hýbat celým trhem. Věřte, že kdyby ve stejnou chvíli někdo přestavil dnešní tablet s usb a flashem, tak by se ipad tak moc neprodával. Nejednotné úložiště lokální úložiště a absence usb je pořád velká slabina ios.

  Já to myslel s ohledem na váhu tabletu, výdrž baterie, tloušťku,… atd. Ořezali to na nejnutnějši.

  Samsung rozjel „revoluci“ s hodinkama v tom, že to ze zoufalství dávali zadarmo k jejich tabletu :DD aby se toho zbavili, protože to nikdo nekupoval :-) ještě aby jo, to si radši koupim klasicky hodinky než ten jejich ošklivej krám :-)

  revoluce není to co kdo vynalezne či první vyrobí ale TEN kdo to masivně rozšíří – v případě iWatch ostatních výrobců je to sice nový produkt ale o rozšíření nemůže být ani řeč. Pokud se splní prognózy prodejů Apple bude to teprve revoluce.

  S touto logikou iphone nebyl revoluční, ipad taky ne, jelikož o masivní rozšíření na většinu planety se postaraly až tablety a telefony s androidem, které ovládají trh…

  to tak úplně není pravda. Nejde o to rozdat to každému na planetě ale nastartovat celou tu nákupní horečku – a tu nastartoval Apple.
  iWatch se sice prodává ale nevšiml jsem si že by to něco nastartovalo – je to spíše taková libůstka než aby to bylo něco masivního po čem touží většina.

  Ano, ale to s Apple pak nedělá „revolucionáře“ ale výborného prodejce. Revoluce bude pokud hodinky Apple budou fungovat jinak než hodinky představené samsungem a dalšími a o tom dosti pochybuji.

  Dodnes NIKDO neví co to bude a jak to bude fungovat… počkejme si a pak budem pokračovat v diskuzi – do té doby jsou to jen prázdná slova.

  Posledni odstavec o tom jak si tim cook vykopal hrob je uplne scestnej a prezentujete to stylem jakoze tim ma ultimatum a kdyz to nepredstavi, tak konci. Nic takoveho se nestane. I on sam nekolikrat rekl ze v applu produkty predstavuji svetu az kdyz jsou 100%. Muze se tak klidne stat v roce 2015 nebo 2016. ;)

  A meli byste si najit ve slovniku co je to mytus.

  Může klidně něco představit v roce 2030 a do té doby o tom 15 let jenom mluvit, jak to bude revoluční. Otázkou je, jestli mu to ještě někdo za 10 let uvěří. Tady osobně souhlasím s článkem – pokud letos a nebo začátkem příštího roku něco nového nepředstaví, bude pro smích.

  Ale oni o nicem nemluvi. v tom je ten problem. vsechny tyhle spekulace si vymysli servery jako jablickar aby meli o cem psat a lidi u ceho slintat na monitor. apple dokola tvrdi ze pouze dela skvely produkty. zadny super mega revoluce.

  Myslím, že opravdu revoluční produkt jakými byli iphone a ipad je tak neuvidíme. Novináři všude psali o hodinkách Applu, až nakonec to ostatní výrobci nevydrželi a všichni již hodinky představili a dokonce na velmi dobré úrovni a to jak po funkční tak designové. Myslím, že iwatch rozhodně „revoluční“ už nebudou.

  Ale před iPhonem taky byly chytré mobily, před iPadem tablety. A přes to byla tahle zařízení revoluční, protože zcela změnila to, jak lidé o daném typu produktů uvažují. To že má Samsung svoje hodinky, které absolutně neumí prodat, ještě neznamená, že je něco rozhodnuto. Já naopak čekám, že iWatch budou mnohem zajímavější a velmi rychle ovládnou trh, ačkoliv bych cenovku očekával několika násobně větší než u konkurence ;-)

  Myslím, že kromě obrázku jablíčka nic revolučního apple nepřidá. Rozdíl je ve smýšlení zákazníků kupujících apple produkty. Ale možná pokud z hodinek udělá módu apple, tak se začnou prodávat i ty ostatní lépe.

  Až si koupím chytré hodinky, chci vyhodit mobil z okna. To zatím nejde. Tohle je ta revoluce. Zní to promitivně, ale za 5 let už nikdo tu blbou placku tahat nebude.

  Tady vidím především problém s velikostí displaye. Pokud ale potřebujete pouze volat a sms, tak takové telefony už tu nějakou dobu jsou. Dokonce znám dva lidi, kteří je vlastní :)

  Ano, takové, které se hned vybijí atp. Tapání na display už bude brzy minulostí. Hlasové ovládání je mnohem lepší.

  Leda hodne hodne hodne v budoucnosti, hlasove ovladani jde vyuzit pouze tam, kde neni hluk a pouze tam, kde si clovek nepripada trapne. Nevidel jsem nikoho, pouzivat hlasove ovladani nekdy na verejnosti. V soukromi je to neco jineho, ale na verejnosti, zatim rozhodne ne. A aby se to ovladalo, tak nejak jen hlasem, tak to bude muset Hoodne pokrocit.

  První nápad, kterým Jobs zachránil Apple rozhodně nebyl iPod ani nic po něm, ale první iMac. Jobs se vrátil do Applu v 97. iMac měl premiéru v 98. Takže srovnávat v časové ose Cooka a Jobse nedává smysl. Ani nevím proč někdo tyhle dva srovnává. Přijde mi to trošku přitažené za vlasy. Jobs nebyl jediný, kdo měl dobré nápady. Za všemi produkty stály týmy lidí. Že Jobs všechno prezentoval ve stejném roláku bylo jen marketingové rozhodnutí, které jim skvěle vyšlo. Všichni psali o pánovi v černém ,co zase něco ukazuje. Nikdy to ale nebyly jeho vlastní invence, jako spíše invence lidí, kteří byli nabráni šikovným HR managementem. A ten šikovný HR management nabrala správní rada, a tu správní radu tam přitáhl Jobs. Takže za to mu vděční být můžeme. Ale rozhodně nemůžeme říct, že přišel na všechno, jak to bohužel mnohokrát mnoho Apple fandů bere.

  Na vsechno neprisel, ale umel rozhodnout, co jo a co ne a v tom je nenahraditelny. Umel videt do budoucna, co budou lidi chtit, jak budou chtit, aby se to pouzivala a jak by to melo vypadat. A navic vedel, jak to za zadnou cenu NESMI vypadat a jak se to nesmi pouzivat.

  Může mi vůbec někdo vysvětlit tuhle mánii kolem „revolučního“ Apple zařízení? První iPod byl v 2001, v roce 2007 přišel iPhone o kterém se spekulovalo od prvního iPodu (7 let!), 2010 přišel iPad. Tudíž máme za novodobou éru Applu tři revoluční zařízení. Z toho dvě přišli poměrně nedávno. Teď je to 4 roky od iPadu a celá Apple komunita nadává, že Apple už dlouho nepředstavil nic nového. WTF? Vždyť představují furt!

  To je tedy článek. Odhlédnu od toho, že 2007-20033, ale kolik spekulací a představ tento článek uvádí jako fakta, která ve své biografii Cook sepsal, to je zarážející. Nevím, jak to bude, co je v plánu, jaký je Cook a co se mu v noci zdá, ale vo vím, že i kdyby nakonec něco z článku byla pravda, tak je to jen náhodná trefa. Asi se projevuje to okurkové léto.

  Ač většina moc článku nakloněná není, mě osobně mnohem více potěšil než daleko větší spekulace nad novýma produktama + rádoby origoš fotky – to mi daleko více zavání bulvárem než rozebrat vize-plány-inovace-očekávání-naplnění šéfa firmy

  Uplně by mi stačilo, kdyby Safari začalo kompenzovat vysoké rozlišení nového HW. Na velkém iMACu mám blechy místo písmenek a boční prostor nevyplněn. Zvětšení stránek se nedá fixovat a i tak funguje špatně ):

  Tak trochu bláhové očekávání, ne? Mě přišel odvážný a revoluční nový MacPro a ten nikdo nezmiňuje (není to mainstream, co?). Jen představa kolik lidí na něm pracovalo…. a veřte tomu – o nový MacPro žádala profesionální sféra roky a roky a roky, vznikaly petice pro „nové železo MacPro“. Takže jsem rád, že tady Apple vyslyšel přání „komunity“.

  Obecně, udělat revoluci, žádá ideální dobu. Takže až doba uzraje, ať už jakkoliv (technologicky, sociálně, duchovně atp.) tak příjde Apple s něčím novým.

  Lidi nepotřebují stále doufat, že jim Apple usnadní život. Do té doby můžou každý začít sámi u sebe a prací na sobě, je to zadarmo a může to být i větší revoluce než Apple a jeho další revoluční hračka.

  A ještě jedna věc, lepší je nečekat nic, o to větší pak bude překvapení ;)

  Co se podařilo Cookovi? Minimálně neotřesitelnou pozici iPhone dostat úroveň běžných smartphonů, neboť iP5 je po všech strankách docela běžný founek v porovnání s předchozí generací. O iPhonu se přestává mluvit a frčí „hate“ Samsung vs ostatní…

  Osekávání HW, storage u iP5c, nejnovější low-end iMac s 5400 HDD ot/s atd. dokážou nejedneho zapáleného fanouška odradit. Apple ztratil za Cooka imho „sexy feel“ inovátora, takže o to více jsem zvědav na iPhone6.

  Každý rok povie: we have some amazing products to show you next year….. ale nikdy mic neprichadza 2012 mic zaujimave okrem ipodu touch, 2013 – iPad air po dizajnovej strange, inak ziadna zmena, iPhone 5S priniesol to co sme cakali od 5.ky a to pepsi fotak a inovacie

  uz roky sa spekuluje o Apple TV, iWatch, no nic neprichadza a Androidovci nespia, maju vodeodolnost, prachuodolnost, dobre baterie, 4K a tak su ocakavania od Applu velke

  Off topic: hergot lidi – zopakujte si gramatiku! Tolik hrubek se nevidí ani na diskuzích na Novinkách… (…iPhony byli…; …mp3 existovali…; …keci…; …zařízení…přišli…; …byli evoluce…; a mnoho dalších).

  On the topic: Dobrý článek a jsem upřímně zvědav a těším se, s čím Apple letos ještě přijde!

  Apple už nemusí udělat ani jednu revoluci, bohatě stačí ty co světu už přinesl -iPod, AppStore, IPhone, iPad. Další revoluce může zase přinášet někdo jiný. Apple stačí když bude vylepšovat vše stávající, a to dělá opravdu dobře. např. MacPro je pro všechny ostatní firmy naprosto nedosažitelným produktem a i tím je jedinečný, takže apple úplně stačí když dál bude dělat jedinečné a kvalitní produkty, které konkurence nedokáže ani zkopírovat ani napodobit.-) ..viz řečený MacPro.

  Další revoluce můžou přinášet nyní ti co si zvykli vše od apple okopírovat a za své vydávat… , ono ale přijít s něčím úplně novým -revolučním není tak snadné. Proto zatím google ani samsung, atd. s nikdy s ničím nepřišly.-) Naopak když přišel apple s tabletem, tak se všichni chytrolíni chechtali a na všech fórech předháněli v posměšcích typu: HA HA to není žádná revoluce to je zklamání, to jenom ubožáci z apple pro své ovce zvětšili telefon a říkají tomu tablet…-) No vidíte a revoluce, jak bylo jasné od prvního okamžiku to byla a ti co se primitivně od počátku chechtali zvětšenému telefonu se chechtají stejně blbě stále.. ale zvětšený telefon už mají dávno doma a jejich děti také .-)) .. lol –

celý text

Čtěte více.