Zavřít reklamu

Některé kusy 13palcového MacBooku Pro bez Touch Baru mohou disponovat vadným SSD. Apple tak na konci minulého roku spustil program, v rámci kterého uživatelům zdarma opraví vadné SSD. Výměnný program se týká i České republiky a každý uživatel si může jednoduchou cestou ověřit, zda má nárok na výměnu či nikoli.

Problém sužuje pouze MacBooky Pro se 13palcovým displejem bez Touch Baru, které se prodávaly od června 2017 do června 2018. Vada se navíc týká pouze disků s kapacitami 128 GB a 256 GB. Pokud si nejste jistí, zda váš MacBook Pro do programu spadá, pak si skutečnost můžete zkontrolovat na stránkách Applu. Stačí podle jednoho z následujících postupů zjistit sériové číslo svého Macu:

  1. Zvolte v levém horním rohu nabídku Apple () a klikněte na O tomto Macu
  2. V otevřeném okně je na poslední řádce uvedené sériové číslo, které můžete zkopírovat

nebo

  1. Zavřete MacBook a otočte ho spodní stranou nahoru.
  2. Sériové číslo je uvedené u pantu MacBooku vedle označení shody s předpisy.

nebo

  • V případě, že máte od MacBooku originální krabici, pak sériové číslo naleznete na štítku s čárovým kódem.
  • Sériové číslo je uvedené také na faktuře, kterou jste dostali při koupit MacBooku.
MacBook Pro seriove cislo

Jakmile sériové číslo zjistíte, stačí přejít na tyto stránky Applu a vložit ho do příslušného pole. Kliknutím na Odeslat ověříte, zdali má váš MacBook Pro nárok na výměnu SSD či nikoli. Pakliže ano, stačí vyhledat a kontaktovat nejbližší autorizovaný servis Applu. Počítač také můžete zanést na prodejnu českého Apple Premium Reseller – ideálně do iWant, který je zároveň i autorizovaným servisem.

Při výměně SSD budou kompletně smazána všechna data, která máte v MacBooku uložena a počítač dostanete zpět s přeinstalovaným macOS. Proto je potřeba si před návštěvou servisu data zazálohovat, nejlépe přes Time Machine, skrze který je pak následně snadno obnovíte.

Doba opravy trvá v závislosti na zvoleném servisu a na jeho aktuálním vytížení. Aktualizace firmwaru disku zabere zhruba hodinu, proto je za jistých okolností možné, se domluvit, že bude servis proveden na počkání.

MacBook Pro teardown FB
.