Zavřít reklamu

Spousta takzvaných sandboxových her vám poskytuje k prozkoumávání nespočetné množství, často procedurálně generovaných, světů. Možnost dělat ve hře prakticky cokoliv v limitech nastavených vývojáři maximálně využil například Minecraft, kterým hráčům nabídnul celý svět k přestavění. Hra Terratech hraje na podobnou strunu, jen místo přetváření prostředí vám poskytne prostředky k tomu sestavit si možné i nemožné stroje.

TerraTech před vás postaví celou galaxii plnou procedurálně generovaných planet. Vy jako prospektor pak vysíláte expedice, které mají za úkol využít přírodních zdrojů ze zkoumaných světů. K tomu si můžete postavit neskutečné množství rozmanitých strojů. Ty můžou sloužit k těžbě cenných surovin, k rychlému průzkumu planet, ale i k bojům se znepřátelenými frakcemi. Z nalezených surovin můžete stavět i různé budovy, továrny, které vám pomohou vyrobit rozličnější součástky k výrobě ještě specializovanějších strojů.

Kromě kampaně, ve které zastáváte roli prospektora, si můžete v TerraTech vyzkoušet i kreativní mód. V tom vám hra žádné meze neklade a můžete se v klidu věnovat stavění těch nejpodivnějších strojů. TerraTech můžete hrát i s někým druhým díky kooperativním režimům, jež zahrnují jak samotnou kampaň, tak i výtvarný režim.

  • Vývojář: Payload Studios
  • Čeština: ano (rozhraní a titulky)
  • Cena: 12,49 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: operační systém macOS Snow Leopard nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 2,33 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta nVidia GeForce 520M nebo lepší, 1 GB volného místa na disku

 Hru TerraTech můžete zakoupit zde

.