Zavřít reklamu

Siri na Macu vám může pomoci s ovládáním vašeho počítače, plánováním událostí, připomínek a úkolů, nebo třeba s poslechem hudby. Stejně jako na iPhonu nabízí hlasová jablečná asistentka v prostředí operačního systému macOS spoustu možností přizpůsobení a nastavení. Představujeme vám pětici tipů a triků, díky kterým si můžete Siri na Macu přizpůsobit na maximum.

Výběr hlasu

Operační systém macOS vám kromě jiného také umožňuje zvolit si, jakým hlasem na vás bude Siri mluvit. Pro změnu hlasu a přízvuku Siri na Macu klikněte v levém horním rohu na  menu -> Předvolby systému -> Siri. V sekci Hlas Siri můžete zvolit mezi ženským a mužským hlasem, v rozbalovacím menu u položky Varianta hlasu i pak můžete vybrat přízvuk.

Deaktivace zobrazení v horní liště

Ve výchozím nastavení se na vašem Macu zobrazuje ikonka hlasové asistentky Siri v pravém horním rohu obrazovky. Tento krok se hodí v případě, že Siri nebudete chtít na Macu vůbec používat. V levém horním rohu obrazovky klikněte na  menu -> Předvolby systému. Zvolte Dock a řádek nabídek, v panelu v levé části okna zamiřte do sekce Siri a deaktivujte možnost Zobrazit v řádku nabídek.

Psané příkazy Siri

Každému uživateli nemusí nutně vyhovovat mluvení na Siri, nemluvě o tom, že v některých případech tento styl komunikace s vaší hlasovou asistentkou zkrátka není vhodný. Pokud na Macu dáváte přednost spíše psaným příkazům pro Siri, klikněte v levém horním rohu obrazovky na  menu -> Předvolby systému. Zvolte Zpřístupnění, v panelu v levé části okna zamiřte dolů a v sekci Obecné zvolte Siri. Nakonec zbývá jen zaškrtnout možnost Aktivovat zadávání textu pro Siri.

Ochrana soukromí

Někteří uživatelé mají strach z toho, že by je Siri na jejich Macu mohla odposlouchávat. Jednou z možností, jak si v tomto směru alespoň částečně ochránit soukromí, je deaktivace odesílání dat za účelem vylepšování Siri a diktování. V levém horním rohu klikněte na  menu -> Předvolby systému. Zvolte Zabezpečení a soukromí, v menu v horní části zvolte Soukromí, a v panelu na levé straně zamiřte zcela dolů, kde kliknete na Analýza a vylepšování. Zde nakonec deaktivujte možnost Vylepšovat Siri a diktování.

Smazání historie

V průběhu používání Siri (nejen) na vašem Macu dochází také k ukládání záznamů o tom, co jste vyhledávali a jak jste na Siri mluvili. Tuto historii ale můžete snadno a rychle smazat. Stačí, když v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu kliknete na  menu -> Předvolby systému -> Siri. Zde klikněte na Smazati historii Siri a diktování a potvrďte kliknutím na Smazat.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.