Zavřít reklamu
iWant

Skvělý tip, který musí znát každý uživatel MacBooku

iWant

Dnes jsem si pro vás přichystal návod, který doopravdy dle mého názoru stojí za to. Vůbec by mě nenapadlo, že by operační systém mohl mít takovou skvělou funkci, kterou si dnes ukážeme. Tato funkce může zvýšit pravděpodobnost, že se ještě někdy shledáte s vaším MacBookem po tom, co jej omylem ztratíte. Taktéž vám tato funkce ušetří mnoho starostí v práci, kde se používají především notebooky od Applu. Jedná se o funkci, díky které si můžete pomocí jednoduchého postupu na uzamčené obrazovce vašeho MacBooku (nebo Macu) zobrazit jakoukoliv zprávu. Tato zpráva bude viditelná každému, kdo zařízení otevře, jelikož pro zobrazení této zprávy není ani třeba se přihlásit. Jak si tedy nastavit zobrazení vlastní zprávy?

Jak na to?

Možnost zobrazení vlastní zprávy na uzamčené obrazovce vašeho macOS zařízení najdeme následovně:

  • V levém horním rohu obrazovky klikneme na Apple logo
  • Z menu, které se zobrazí, zvolíme možnost Předvolby systému…
  • V okně, které se zobrazí, klikneme na možnost Zabezpečení a soukromí na prvním řádku
  • V zabezpečení a soukromí klikneme v levé spodní části okna na zámek pro povolení změn
  • Autorizujeme se pomocí hesla
  • Zaškrtneme možnost Na uzamčené obrazovce zobrazit zprávu
  • Po zaškrtnutí klikneme na Nastavit zprávu…
  • Do textového pole zadáme zprávu, kterou chceme, aby se zobrazila na uzamčené obrazovce Macu nebo MacBooku

V případě, že se chystáte napsat podobnou zprávu, jako mám já, určitě doporučuji ji napsat v angličtině. Anglicky se dnes mluví téměř všude a rozhodně je to lepší volba, než zprávu napsat česky – nikdy totiž nevíte, kde váš milovaný MacBook ztratíte. Pokud byste měli zájem si na vaše macOS zařízení napsat stejnou zprávu, jako mám já, níže si ji můžete zkopírovat a doplnit svými údaji:

This MacBook is attached to an iCloud account and valueless if lost. Please return by calling +420 111 222 333 or writing e-mail to petr.novak@seznam.cz.