Zavřít reklamu

Apple je jedna z mála technologických společností, kterým záleží na soukromí a bezpečnosti svých zákazníků. Kromě toho, že Apple chrání data svých uživatelů, tak neustále přichází s novými funkcemi, které slouží k posílení ochrany soukromí a bezpečnosti. Stačí se zamyslet například nad tím, když si nainstalujete nějakou novou aplikaci – systém se vás pokaždé zeptá, zdali chcete aplikaci povolit přístup k fotoaparátu, fotkám, kontaktům, kalendáři apod. Pokud se rozhodnete pro nepovolení, tak se k vybraným datům aplikace jednoduše nedostane. Abychom ale mohli některé aplikace využívat, tak nám jednoduše nezbývá nic jiného, než přístup k určitým datům či službám povolit.

Jak na iPhone zobrazit zprávu o soukromí v aplikacích

V případě, že nějaké aplikaci povolíte přístup k určitým datům či službám, tak poté ztrácíte přehled o tom, jak s nimi zachází. Dobrou zprávou je, že v iOS 15.2 jsme se dočkali přidání zprávy o soukromí v aplikacích. V rámci této sekce se můžete dozvědět více o tom, jak určité aplikace přistupují k datům, čidlům, síti apod.    Pokud byste si tyto informace chtěli zobrazit, tak se nejedná o nic složitého – stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli nativní aplikaci Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte sekci Soukromí.
  • Následně sjeďte úplně dolů, kde se nachází kolonka Zpráva o soukromí v aplikacích, na kterou klepněte.
  • Tímto se ocitnete v sekci, ve které si můžete zobrazit veškeré informace o tom, jak aplikace a weby zachází s vaším soukromím.

V kategorii Přístupy k datům a čidlům se nachází seznam aplikací, které nějak využívají data, čidla a služby. Po rozkliknutí jednotlivé aplikace si můžete zobrazit, o jaká data, čidla a služby se jedná, popřípadě můžete přístup odepřít. V kategorii Síťová aktivita aplikací pak najdete seznam aplikací, které vykazují síťovou aktivitu – po klepnutí na určitou aplikaci se zobrazí, jaké domény byly přímo z aplikace kontaktovány. V další kategorii Síťová aktivita stránek se pak nachází navštívené weby a po jejich rozkliknutí si můžete zobrazit, které domény kontaktovaly. Kategorie Nejčastěji kontaktované domény pak zobrazuje takové domény, které byly přes aplikace či weby kontaktovány nejčastěji. Níže můžete kompletní zprávu o soukromí v aplikacích smazat, klepnutím na ikonu sdílení vpravo nahoře je pak možné data sdílet.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.