Zavřít reklamu

Fotografování a úpravám fotografií se věnuji už delší dobu. Zatímco mnozí fotografové sdílí názor, že iPhone a jiné novější telefony jednoduše nemohou konkurovat zrcadlovým fotoaparátům, tak já osobně si myslím, že nejnovější (nejen) jablečné telefony už zrcadlovkám v určitých „disciplínách“ konkurovat mohou a ba naopak, mohou je také předehnat. V případě iPhonů na to však jde Apple jinak, než výrobci klasických zrcadlovek. Do celého postupu se totiž snaží zapojit především hardware, který si umí mnoho věcí „dopočítat“.

U loňských iPhonů jsme byli svědky představení nočního režimu, který funguje především právě díky výkonnému procesoru, který iPhony z řady 11 nabízí. Apple se bohužel rozhodl, že noční režim a další nové funkce budou exkluzivní jen u těchto nejnovějších zařízení. To znamená, že v dnešní době například velmi schopný iPhone X, či třeba iPhone 8, jednoduše noční režim v základu neumí. To se pochopitelně nelíbilo mnohým uživatelům, kteří i nadále vyžadovali, aby se noční režim u starších iPhonů objevil. Apple je v tomto neústupný, což na druhou stranu dalo možnost vývojářům, aby se předvedli a ukázali, co umí. Za mou „kariéru“ jsem měl možnost vyzkoušet hned několik různých aplikací pro fotografování na iPhonu a musím uznat, že na App Storu je k dispozici nespočet skvělých aplikací, které bez problémů předčí nativní Fotoaparát od Applu.

Jednou z nejkomplexnějších aplikací pro focení je bezesporu Halide. Pokud se však podíváme na aplikace, které uživatelům umožňují fotit snímky v nočním režimu, tak existují ještě lepší aplikace. Osobně mi nejlépe pro focení v nočních podmínkách funguje aplikace NeuralCam NightMode. Tato aplikace vás sice vyjde na 79 korun, avšak mohu vám garantovat, že nebudete litovat – tedy pokud chcete noční režim využít i na starších iPhonech. Za kvalitu NeuralCam mluví i fakt, že se tato aplikace objevila ve vybraných aplikacích od Applu. Pokud se pro zakoupení aplikace rozhodnete, tak je její používání velmi jednoduché a intuitivní. Buď se rozhodnete, že celou aplikaci necháte dělat svou práci a ponecháte nastavení na automat, anebo se vrhnete do manuálního nastavování, které vám nativní Fotoaparát jednoduše nenabídne. První možnost ocení především amatéři, manuální nastavení poté ocení profíci, kteří ví „co a jak“.

neuralcam nightmode
Zdroj: Halcyon Mobile

Aplikace NeuralCam NightMode je k dispozici na všechny iPhony 6 a novější, což je rozhodně velká škála zařízení a na své si přijde prakticky každý uživatel operačního systému iOS. V aplikaci NeuralCam NightMode jsou k dispozici také funkce pro manuální ostření, lehké přisvícení celé scény, možnost výběru formátu, do kterého se bude fotit, možnost nastavení poměru stran a mnoho dalších zajímavých funkcí. O kvalitách této aplikace dále hovoří také kladné recenze a hodnocení v App Storu.

.