Zavřít reklamu

Dnes se toho ve světě IT stalo opravdu hodně. Již za hodinu začíná konference Future of Gaming od Sony, na které se dočkáme představení nových her pro PS5. Výkonný ředitel YouTube dále daroval obrovský obnos peněz pro podporu černošských tvůrců a Joe Biden se rozhodl urgovat Facebook, aby začal kontrolovat letošní volby prezidenta ve Spojených státech. Co se týče boje proti rasismu, tak se rozhodla zakročit i společnost Microsoft. Nesmíme však zapomínat také na další globální problémy – například na zneužívání dětí, proti kterému bojují ty největší společnosti světa.

Nové hry na chystaný PlayStation 5

Pokud sledujete dění ohledně nového PlayStationu 5, tak už vám nejspíše neunikla chystaná konference s názvem Future of Gaming. Ta se měla původně konat již minulý týden, avšak kvůli koronavirové situace musela být odložena – a to na dnešek, konkrétně na 22:00 našeho času. Představení nového PlayStationu 5 už klepe na dveře, tato konference je však věnovaná představení nových her, které si budou moci všichni zahrát právě na chystaném PS5. Stream z této konference bude již tradičně v angličtině k dispozici na platformě Twitch. Pokud si však s angličtinou moc nerozumíte, tak si můžete pustit český stream od herního magazínu Vortex. Tento český stream začíná již za 45 minut, tedy ve 21:45. Žádný vásnivý hráč by si tuhle konferenci neměl nechat ujít.

Koncept PlayStation 5:

YouTube daruje 100 miliónů dolarů černošským tvůrcům

Heslo Black Lives Matter, česky „na životě černochů záleží“, během posledních pár dní obletěl celý svět, a to kvůli zabití černocha George Floyda při brutálním policejním zákroku. Různé světové společnosti se rozhodly bojovat proti rasismu a ve Spojených státech se konají obrovské protesty, které se bohužel proměnily v rabování a hromadné krádeže. O heslu Black Lives Matter se zkrátka dočtete úplně všude. Jeden z posledních kroků v boji proti rasismu udělal YouTube, respektive jeho výkonný ředitel. Ten se rozhodl věnovat celých 100 miliónů dolarů na podporu černošských tvůrců na této platformě.

Joe Biden urguje Facebook

Joe Biden, americký politik, viceprezident a žhavý kandidát na prezidenta Spojených států, dnes prostřednictvím Twitteru urgoval společnost Facebook. Biden požaduje, aby Facebook a další sociální sítě kontrolovaly veškeré příspěvky, reklamy a informace, které se týkají voleb a kandidátů. Dále Biden uvádí, že jednoduše nechce, aby se opakovala situace z roku 2016, kdy se na sociálních sítích objevily různé dezinformace a nepravdivé reklamy – kvůli tomu by měly sociální sítě zareagovat a začít veškerý tento obsah, který je určitým způsobem spojený s letošními volbami prezidenta USA.

Microsoft zakázal policii používat jeho software pro rozpoznávání obličeje

Jednou z posledních reakcí na brutální policejní útok na George Floyda, který skončil jeho vraždou, pochází od Microsoftu. Tato technologická velmoc se rozhodla podniknout podobné kroky jako společnosti Amazon a IBM, které vládě, policii a podobným institucím zakázaly používat své technologie. V případě Microsoftu se jedná o zákaz využívání jeho speciálního softwaru, jenž je určený pro rozpoznávaní obličeje. Tento zákaz platí především pro policii. Microsoft uvádí, že je jeho hlavním zájmem ochraňovat lidská práva. Mluvčí Microsoftu podotýká, že společnost svůj software pro rozpoznávání tváří prozatím těmto orgánům neprodala, a proto si vyžaduje zákaz jeho využívání. Tento zákaz má podle Microsoftu trvat do té doby, dokud nevstoupí v platnost určité federální předpisy.

microsoft budova
Zdroj: Unsplash.com

Technologičtí velikáni bojují proti zneužívání dětí

Po celém světě se momentálně bojuje proti rasismu – je ale nutné podotknout, že se nejedná o jediný problém, který se ve světě nachází. Bohužel, bojování proti rasismu nemůže žádným způsobem zamezit šíření nového koronaviru, který lidstvo prozatím stále neporazilo – ba naopak. Lidé se opět v rámci protestů začali shlukovat do velkých skupin, a tak je riziko přenosu jednoduše obrovské. Nebylo by tedy divu, kdyby kvůli těmto protestům (rabování) v USA započala druhá vlna šíření koronaviru, která se poté může samozřejmě roznést dále do světa. Tím samozřejmě nechci říct, že boj proti rasismu není nutný, to vůbec ne – pouze chci poukázat na to, že jsou na světě i nadále další globální problémy, na které se nesmí zapomínat. Zmínit lze v tomto případě například boj proti zneužívání dětí. Proti zneužívání dětí se rozhodly bojovat společnosti Apple, Amazon, Google, Facebook, Twitter a Microsoft. Tyto společnosti, které tvoří tzv. Technology Coalition (založenou v roce 2006), přišly s Project Protect, jenž má pět fází. Během těchto pěti fází se bude Technology Coalition snažit bojovat proti zneužívání dětí.

Zdroj: cnet.com

.