Zavřít reklamu

Společnost Logitech nedávno oznámila vytvoření svého prvního herního ovladače pro iPhone, který využívá nový standard MFi od společnosti Apple. Nyní se již na Twitteru @evleaks – kanálu, který obvykle s podivuhodnou přesností a předstihem zveřejňuje novinky ze všech možných odvětví – objevily první snímky hotového produktu.

Fotografie nového ovladače vypadá velice věrohodně a může se jednat dokonce o oficiální fotografii produktu. Zajímavé je, že Logitech na zadní straně ovladače nasazovaného na telefon nechal otvor pro čočku kamery, díky tomu ji budeme moci používat i při hraní.

Logitech controller iPhone

Apple výrobcům v rámci programu MFi umožňuje vytvářet dva různé typy ovladačů ve dvou různých konfiguracích. Ovladač vždy disponuje tlačítky citlivými na tlak a je rozvržen podle jednotného vzoru. První typ ovladače obepíná tělo iPhonu a tvoří s ním jednolitý kus herní konzole. Tuto verzi můžete vidět výše u produktu od Logitechu. Druhou možností pro výrobce je vytvoření samostatného ovladače, který je k iOS zařízení připojeno přes Bluetooth.


U výše vyobrazeného Logitechu můžeme vidět standardní rozvržení ovládacích prvků, ale k mání budou jistě i ovladače využívající druhou oficiální možnost, takzvaný Extended layout. U takové verze ovladače budou navíc k dispozici boční tlačítka a dvojice thumbsticků. Dalšími výrobci, kteří na ovladačích pro zařízení s iOS pracují, by podle zvěstí měli být Moga a ClamCase.

Zdroj: 9to5Mac.com

Student Mediálních studií na UK. Žiju technologiemi, sportem, politikou a literaturou.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Nějak nechápu proč je to uděláný pouze pro iPhone 5/5s.Podle všeho do něj nepůjde nasadit ani iP 5c ani následující modely. Takže mi to připadá dost nepraktickéa s hodně omezeným prostorem pro další vývoj…

celý text

Čtěte více.