Zavřít reklamu

Mohlo by se zdát, že představení nového mobilního operačního systému od Applu je ještě relativně daleko, pravdou ale je, že tyto novinky bývají zpravidla představovány již na červnové konferenci WWDC, od které nás zas tak dlouhá doba přece jenom nedělí. Není tedy divu, že se čím dál živěji spekuluje o tom, jak by asi iOS 15 mohl vypadat. Na jeden z konceptů se můžete podívat také v našem dnešním souhrnu spekulací. Ve druhé části článku pak bude řeč o vývoji nového dálkového ovladače pro Apple TV.

Zajímavý koncept iOS 15

Minulý týden se na internetu objevil další ze zajímavých konceptů operačního systému iOS 15. Koncept ukazuje například možnost upravení velikosti widgetů, které již byly umístěny na plochu iPhonu, stejně jako možnost přístupu do Knihovny aplikací prakticky odkudkoliv. Dále je zde zajímavě zpracovaná možnost reorganizace a mazání jednotlivých stránek plochy. Všimnout si můžeme také nových nástrojů pro kontrolu soukromí, mezi které patří například příslušné informace na úvodních stránkách jednotlivých aplikací. Koncept iOS 15 navrhuje také možnost plánování FaceTime hovorů, snazší používání aplikace FaceTime, sdílení obrazovky a další příjemné maličkosti. Všimnout si můžeme také přepracované nativní aplikace Akcie, pokročilých možností v nativních Zprávách nebo třeba zbrusu nové nativní aplikace Klíčenka. Zajímavá je také ukázka režimu Nočního stolku u iPhonu, přepracované aplikace Počasí a Domácnost nebo třeba nové možnosti práci s MagSafe příslušenstvím.

Nový ovladač pro Apple TV

O tom, že by Apple měl představit nový dálkový ovladač pro svou Apple TV, se spekuluje již delší dobu, dosud ale nebylo příliš jasné, kdy to zhruba bude. Server 9to5Mac ale v průběhu minulého týdne přinesl zajímavou zprávu, podle které se nový ovladač pro Apple TV kvapem blíží. V současné době by měl v Applu probíhat vývoj zařízení s kódovým označením B519, zatímco současný ovladač Siri Remote nese kódové označení B439. Názory uživatelů na poslední verzi ovladače k Apple TV se různí – zatímco některým vyhovuje jeho dotyková plocha, jiným zase naopak vadí absence fyzických tlačítek pro ovládání směru, případně si stěžují na příliš křehkou konstrukci ovladače. V průběhu uplynulého týdne se na internetu objevily také zprávy o tom, že se v kódu operačního systému iOS 14.5 beta již nevyskytují zmínky o zařízení s názvem Siri Remote, a že byly nahrazeny zmínkami o Apple TV Remote. Již v lońském roce přinesla agentura Bloomberg zprávy o možném nástupci aktuálního Siri Remote, který by měl být osazen rychlejším čipem a vylepšenými možnostmi ovládání včetně spolupráce s nativní aplikací Najít.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.