Zavřít reklamu

Pandemie onemocnění COVID-19 změnila od základu řadu věcí. Patří mezi ně i způsob, jakým hackeři a další útočníci cílí na majitele počítačů a dalších elektronických zařízení. Zatímco dříve tyto útoky cílily především na firemní počítače a sítě, s hromadným přechodem uživatelů na home office došlo i ke změně v tomto směru. Podle bezpečnostní firmy SonicWal se v loňském roce stala více než kdy dříve cílem těchto útoků zařízení, která spadají pod vybavení chytrých domácností. U bezpečnosti ještě chvíli zůstaneme – tentokrát ale bude řeč o bezpečnosti uživatelů Tinderu, kterou se společnost Match chystá již v dohledné době zvýšit díky spolupráci s neziskovou platformou Garbo. Posledním tématem našeho dnešního souhrnu pak budou herní konzole Xbox a to, jakým způsobem se Microsoft rozhodl, že jejich majitele zbaví trápení s příliš pomalou rychlostí stahování.

Větší bezpečnost na Tinderu

Společnost Match, která vlastní populární seznamovací aplikaci Tinder, bude zavádět nové funkce. Jednou z nich bude podpora Garbo – neziskové platformy, kterou chce Match v dohledné době integrovat do systémů svých seznamovacích aplikací. V průběhu následujících měsíců bude na Tinderu probíhat testování této platformy. Platforma Garbo slouží ke shromažďování záznamů a zpráv o obtěžování, násilí a souvisejících opatřeních, jako jsou různé soudní příkazy, záznamy v rejstříku trestů a podobně. Tvůrci Tinderu nicméně zatím neprozradili, jakým konkrétním způsobem bude probíhat spolupráce této aplikace se zmíněnou platformou. Není zatím také jisté, zda se bude jednat o placenou službu, v každém případě má ale spolupráce obou subjektů vést k vyšší bezpečnosti uživatelů Tinderu a dalších seznamovacích aplikací z dílny společnosti Match.

Tinder logo

Škodlivé dokumenty typu Office

Nejnovější zpráva bezpečnostní firmy SonicWal prozradila, že výskyt škodlivých souborů formátu Office stoupl v uplynulém roce o 67 %. Tomuto vzestupu nahrává podle odborníků zejména čím dál vyšší intenzita sdílení dokumentů Office, která pro změnu souvisí s rostoucí nutností práce z domova v souvislosti s protiepidemickými opatřeními. Podle odborníků ale došlo k poklesu výskytu škodlivých dokumentů ve formátu PDF – v tomto směru došlo v průběhu uplynulého roku ke 22% poklesu. Došlo také k prudkému nárůstu počtu nových typů malwaru – v průběh roku 2020 zaznamenali odborníci celkem 268 tisíc typů škodlivých souborů, které ještě nikdy předtím nezaznamenali. Vzhledem k tomu, že se v loňském roce přesunula významná část populace do svých domovů, ze kterých pracuje, tak se útočníci ve výrazně vyšším množství zaměřili na distribuci škodlivého softwaru, který cílí především na zařízení internetu věcí (IoT), včetně nejrůznějších prvků vybavení chytrých domácností. Odborníci ze společnosti SonicWall ve zmíněné zprávě uvedli, že zaznamenali o 68 % vyšší výskyt útoků na zařízení IoT. Počet útoků tohoto typu činil v loňském roce celkem 56,9 milionu.

Nová funkce Xboxu pro rychlejší stahování

Společnost Microsoft se chystá zavést u svých herních konzolí Xbox novou funkci, která by konečně měla výrazně zredukovat potíže s extrémně pomalou rychlostí stahování. Řada majitelů konzolí Xbox si v minulosti stěžovala na to, že kdykoliv běžela na pozadí jejich Xboxu One nebo Xboxu Series X či S spuštěná hra, tak rychlost stahování výrazně poklesla a v některých případech docházelo dokonce k pádům. Jediným způsobem, jak opět dosáhnout normální rychlosti stahování, bylo kompletní ukončení hry běžící na pozadí, což ale řadu hráčů obtěžovalo. Tomuto problému bude ale naštěstí již brzy učiněna přítrž. Microsoft totiž tento týden oznámil, že v současné chvíli probíhá testování funkce, která uživatelům umožní nechávat na pozadí běžící hru, aniž by nutně muselo dojít k poklesu rychlosti stahování. Mělo by se jednat o tlačítko s nápisem “Suspend My Game”, které umožní uživatelům stahování při plné rychlosti.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.