Zavřít reklamu

Apple včera vydal oficiální verzi iOS 11 pro veřejnost, a uživatelé tak mohou od včerejší sedmé hodiny novou aktualizaci stahovat. Novinek je opravdu mnoho a detailnější články o nich se zde budou objevovat v následujících dnech. Součástí aktualizace je však jedna změna, na kterou by bylo dobré upozornit, neboť někoho může potěšit, ale jiného naopak pěkně nakrknout.

S příchodem iOS 11 se změnil maximální limit velikosti aplikace, pro stažení (a nebo aktualizaci) přes mobilní data. V iOS 10 byl tento limit nastaven na 100MB, v nové verzi systému vám však telefon dovolí stáhnout aplikaci, která je o polovinu větší.

Apple tak reaguje na postupné zlepšování mobilních internetových služeb, stejně jako na nárůst velikosti datových balíčků. Pokud máte data na rozdávání, může se tato změna občas hodit, když náhodou narazíte na novou aplikaci a nemáte v dosahu žádnou WiFi síť.

Pokud však s daty šetříte, doporučuji zkontrolovat nastavení automatického stahování aktualizací přes mobilní data. Pokud ho náhodou budete mít povolené, jakákoliv aktualizace pod 150MB se vám z mobilních dat stáhne. A to pak data z balíčků mizí velmi rychle. Nastavení zkontrolujete v Nastavení – iTunes a App Store. Zde najdete slider, kterým si vypnete/zapnete stahování aplikací (a dalších věcí) přes mobilní data.

.