Zavřít reklamu

Už je to delší dobu, co jsme vás v rámci našich každodenních souhrnů neinformovali o hře Cyberpunk 2077. Nyní studio CD Projekt Red oznámilo, že se tento populární titul po půlroční „technické přestávce“ vrací na herní konzole PlayStation 4. Řeč bude také o společnosti Facebook – tentokrát v souvislosti se spuštěním vlastní audio chatovací aplikace ve stylu Clubhousu.

Facebook uvádí do provozu vlastní konkurenci Clubhousu

S nejrůznějšími audio chatovacími aplikacemi se v poslední době takříkajíc roztrhl pytel. Uživatelé již nějakou dobu mohou využívat například platformu Spaces od Twitteru, minulý týden spustil svou audio chatovací platfromu Greenroom Spotify a tento týden je na řadě Facebook se svými Audio Rooms, byť pro začátek pouze ve Spojených státech. Společnost Facebook včera oznámila, že některé americké známé osobnosti spolu s některými skupinami dostávají nyní možnost provozovat vlastní místnosti v rámci platformy Audio Rooms. Ta tvoří součást aplikace Facebook pro zařízení s operačním systémem iOS. V jedné místnosti lze zvolit až padesát mluvčích najednou a co se týče počtu posluchačů, neexistuje zde žádné omezení.

Facebook Audio Rooms

Mezi další funkce, které tato platforma nabízí, patří upozornění na to, když se někdo z přátel nebo sledovaných připojí do místnosti. Audio Rooms nabízí také možnost aktivace živého přepisu, možnost zvednutí ruky v případě zájmu o přidělení role mluvčího v místnosti a chat s možností reakcí na ostatní uživatele. Ve skupinách budou fungovat admini, kteří budou moci rozhodovat o tom, kdo může založit místnost. K veřejným místnostem bude možné získat přístup jak ze skupin, tak i mimo ně, bude ale možné také zakládat soukromé skkupiny pro vybraný okruh uživatelů. Moderátoři jednotlivých místností si budou navíc moci vybrat neziskový subjekt, kterému budou moci uživatelé posílat v průběhu hovoru příspěvky. Služba Audio Rooms je zatím k dispozici pouze pro uživatele ve Spojených státech, a to prostřednictvím aplikace Facebook.

Cyberpunk 2077 se po půl roce vrací na PlayStation 4

V našem dnešním souhrnu dne nebude po nějaké době chybět zmínka o populární hře Cyberpunk 2077. Zatímco před nějakým časem jsme o tomto titulu psali zejména v souvislosti s hackerským útokem, tentokrát bude o Cyberpunku 2077 řeč v souvislosti s jeho opětovným návratem na herní konzole PlayStation 4. Herní studio CD Projekt Red, které za tvorbou Cyberpunku 2077 stojí, ale varuje hráče, že se při hraní tohoto titulu mohou potýkat s jistými obtížemi. „Uživatelé se mohou při hraní Cyberpunku v edici pro PlayStation 4 potýkat s jistými problémy s výkonem,“ upozorňují tvůrci hry. Zároveň ale dodávají, že neustále pracují na vylepšení stablity hry napříč všemi platformami, na kterých je dostupná. Nejlepší zážitek ze hry podle jejích tvůrců čeká na majitele herních konzolí PlayStation 4 Pro a PlayStation 5. Hra Cyberpunk 2077 nebyla pro PlayStation 4 dostupná zhruba půl roku. Oficiálně byla vydána loni v prosinci, majitelé herních konzolí Xbox One a PlayStation 4 se ale při jejím hraní museli potýkat s četnými problémy. Herní studio CD Projekt Red postupně napravuje veškeré chyby, které se u hry objevily. Další hlavní aktualizace Cyberpunku 2077 by měla být dostupná v průběhu druhé poloviny tohoto roku.

.