Zavřít reklamu

Zatímco ve včerejším souhrnu jsme vás informovali o phishingovém útoku s využitím kódu Morseovy abecedy, dnes bude řeč o útoku, jehož cílem se stali tvůrci hry Cyberpunk 2077. Rozhodně vám ale nepřinášíme pouze špatné zprávy – v dnešním souhrnu bude řeč například také o novinkách ve Wordu nebo v komunikační platformě Zoom.

Ještě tmavší Microsoft Word

Tmavý režim je vždy u každé aplikace velmi vítanou funkcí, která dokáže výrazně ulevit namáhanému zraku uživatele. Je tedy pochopitelné, že kdykoliv některý z tvůrců zavede u svého softwaru podporu tmavého režimu, setká se obvykle ze strany uživatelů s velmi vřelou odezvou. Pokud ale firma u svého softwarového produktu jednou zavede tmavý režim, obvykle jej již nijak nevylepšuje. V tomto směru se tento týden ukázala být výjimkou společnost Microsoft, která oznámila, že u své kancelářské aplikace Word stávající tmavý režim ještě o něco více ztmaví. V tomto případě se jedná o znatelnou změnu, protože dojde také ke ztmavení samotného dokumentu a nikoliv jen okna aplikace. “V tmavém režimu si nyní můžete všimnout, že barva stránky, která byla dříve bílá, je nyní tmavěšedá nebo černá. Dojde také ke změně barev v dokumentu tak, aby se ztlumil celkový efekt barevné palety, a aby vše vizuálně lépe ladilo s novým tmavým pozadím,” uvedl v souvislosti se zavedením novinky programový manažer Ali Forelli.

Společnost Nothing získala finanční injekci od Googlu

V jednom z předchozích souhrnů důležitých událostí z oblasti IT jsme vás informovali o tom, že Carl Pei, zakladatel společnosti OnePlus, si založil novou vlastní společnost s názvem Nothing. V době, kdy byla tato skutečnost oznámena, nebylo k dispozici příliš mnoho dalších podrobnost s výjimkou infornace, že se Nothing zaměří na výrobu spotřebitelské elektroniky. Agentura Bloomberg tento týden uvedla, že Peiova společnost Nothing získala finanční podporu od Googlu, a že začíná pomalu ale jistě s budováním ekosystémů vlastních produktů. Letos na jaře by měla spatřit světlo světa sluchátka z produkce společnosti Nothing. Google Ventures, investiční divize společnosti Google, tento týden navíc investovala do Peiova nového projektu patnáct milionů dolarů. Firma Nothing se kromě toho dočkala také finanční podpory ze strany ředitele a spoluzakladatele diskuzní platformy Reddit, Steva Huffmana, spoluzakladatele streamovací platformy Twitch, Kevina Lina, nebo youtubera Caseyho Neistata.

Nothing fb

Nové efekty v Zoomu

Komunikační platforma Zoom si v uplynulém roce získala poměrně velkou popularitu zejména jako nástroj, sloužící k pracovní komunikaci nebo online výuce. Její tvůrci si ale podle všeho nemyslí, že by Zoom měl být striktně seriózním softwarem a poskytli tento týden uživatelům nové filtry a efekty, díky kterým budou jejich obličeje při videokonferencích nebo výuce vypadat přinejmenším zvláštně. Zbrusu nová funkce Zoomu nese název Studio Effects a uživatelům umožňuje přidat si například nejrůznější druhy obličejového porostu, změnit barvu rtů nebo obočí a mnoho dalšího. K přidávání více či méně zábavných efektů do Zoomu přistoupili jeho tvůrci paradoxně v době, kdy stoupla četnost jeho využívání pro pracovní nebo vzdělávací účely. Zoom kromě nástrojů pro výuku a práci nabízí také řadu funkcí pro online setkávání rodiny a přátel. Funkce Studio Effects je v současné chvíli zatím ve stádiu beta testování.

Ukradený zdrojový kód Cyberpunku 2077

Společnost CD Projekt, která stojí za populárními tituly Cyberpunk 2077 a Zaklínač 3, se v pondělí stala terčem kyberútoku. Firma to uvedla ve svém nedávném twitterovém příspěvku. Hackeři se údajně zmocnili “jistých dat, patřících kapitálové skupině Projektu CD”. Firma podle svých vlastních slov v současné chvíli zabezpečuje své servery a obnovuje zašifrovaná data. Hackeři údajně uvedli, že ukradli zdrojové kódy ke hrám Cyberpunk 2077, Zaklínač 3, Gwent a k “dosud nevydané verzi Zaklínače”, a že získali také přístup k dokumentům, souvisejícím s účetnictvím, právními záležitostmi, investicemi nebo lidskými zdroji. Společnost CD Projekt nepotvrdila krádež těchto dat, ale uvedla, že nedošlo k ohrožení žádných uživatelských dat, souvisejících s jejími službami.

.