Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás prostřednictvím IT souhrnu informovali o odložení vydání hry Cyberpunk 2077. Mezitím se však herní studio CD Projekt rozhodlo novinářům hru vůbec poprvé zpřístupnit a vypadá to, že se bude jednat o letošní nejlepší hru. Už nyní se ví, že bude Cyberpunk 2077 po vydání podporovat Ray Tracing a mnoho dalších technologií. Kromě toho jsme vás včera informovali o nové aktualizaci Windows 10, jenž byla určená pro členy Insider Programu. I přesto, že tato poslední verze Windows údajně nemá žádné novinky, tak se v ní jedna zásadní věc nachází – řekneme si, jaká. Vrhněme se přímo na věc.

Cyberpunk 2077 bude už při spuštění podporovat Ray Tracing

Jedna z nejočekávanějších letošních her, Cyberpunk 2077, od herního studia CD Projekt, měla vyjít již před několika měsíci. Bohužel však muselo studio vydání hry kompletně odložit, a to bohužel už třikrát. Podle posledního odložení je vydání Cyberpunk 2077 stanoveno na 19. listopad 2020. Momentálně však dostali k této hře možnost „přičichnout“ první novináři, kteří si ji více než pochvalují. Podle většiny z nich se jedná o jednu z nejlepších a nejočekávanějších her letošního roku. Navíc k tomu už teď můžeme potvrdit, že Cyberpunk 2077 bude ihned po vydání podporovat technologie Ray Tracing od nVidie a kromě toho také nVidia DLSS 2.0. Z Ray Tracingu se mohou hráči těšit na ambient oclusion, iluminaci, odrazy a stíny. Na snímky ze hry Cyberpunk 2077 se můžete podívat v galerii, kterou přikládám níže.

Ve Windows 10 nebude možné odložit aktualizace

Ve včerejším souhrnu jsme vás informovali o vydání nové aktualizace pro Windows 10, která byla určená všem členům Insider Programu od Microsoftu. Tito tzv. „insideři“ mají přístup k beta verzím operačního systému Windows 10. Na první pohled se zdálo, že tato nová beta verze nepřináší prakticky žádné novinky a pouze opravuje různé bugy a chyby. Ukázalo se, že v tomto případě se nejedná o lež, Microsoft však „zapomněl“ zmínit jednu věc. Pokud jste někdy na Windows 10 pracovali, tak si jste určitě vědomi neodbytných aktualizací. Tehdy, kdy se ve Windows 10 objevila aktualizace, tak vás byl operační systém schopen úplně odtrhnout od práce, jen abyste aktualizovali. Prozatím vždy byla možnost aktualizaci odložit (byť jste na to třeba měli časový limit). V rámci poslední aktualizace už ale možnost pro odložení další aktualizace chybí. Dá se tedy říct, že jakmile se Windows rozhodne, že bude aktualizovat, tak prostě aktualizovat bude – ať to stojí, co to stojí. Doufejme, že se v tomto případě jedná jen o žertík, a že se tohle do plné a veřejné verze Windows 10 jednoduše nedostane.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více