Zavřít reklamu

Cyberpunk 2077 od tvůrců herního Zaklínače patří mezi hry, na které čekáme hodně dlouho. Hra byla poprvé ohlášena v polovině 2012, v době, kdy ještě hernímu světu vládly konzole PlayStation 3 a Xbox 360. Nyní se konečně blížíme k vydání jedné z nejočekávanějších her této generace, která by měla udělat pomyslnou tečku za aktuálními konzolemi. Vychází totiž jen několik týdnů před zahájením prodeje PlayStation 5 a Xbox Series X.

S čím se ale doposud vůbec nepočítalo, bylo možné zpřístupnění hry na Mac. Díky streamovací službě GeForce Now je to ovšem realita. Nvidia totiž v rámci zahájení speciální spolupráce s CD Projekt RED oznámila nejen speciální edici grafické karty GeForce RTX 2080, ale také oznámila, že hra bude v den vydání dostupná ve službě GeForce Now, takže si ji mohou zahrát i hráči na Macu, Androidu a Shield TV.

Cyberpunk 2077 se řadí mezi vizuálně nejzajímavější letošní tituly. V dystopickém světě, který nastolila desková hra Cyberpunk 2020, si zahrajeme za svého augmentovaného hrdinu, který bude doprovázen hologramem Keanu Reevese, hvězdy z filmů John Wick a Matrix. Titul se odehrává ve městě Night City, kterému vládnou korporace a gangy a vy patříte mezi spodinu, která zápasí o každodenní přežití a musíte dělat i věci, které vám mohou být proti srsti.

Podobně jako Deus Ex: Mankind Divided, kde jsme pro změnu navštívili dystopickou Prahu blízké budoucnosti, i Cyberpunk 2077 se bude odehrávat pouze z pohledu první osoby. Nabídne systém questů s více možnostmi dokončení a od vašich rozhodnutí se budou odvíjet další události a směrování příběhu. Na hře nyní pracuje více než 500 vývojářů.

Jaromír Miko

3D grafik a hráč

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.