Zavřít reklamu

Bezpečnost dětí a mladistvých na internetu je velice důležitá. Uvědomují si to také nejrůznější technologické společnosti, které zejména poslední dobou začínají podnikat kroky, vedoucí k zajištění větší bezpečnosti a ochrany soukromí dětí. Mezi tyto firmy se nově zařadil také Google, který v tomto směru provedl hned několik změn jak ve svém vyhledávání, tak i na platformě YouTube.

Twitch chce lépe informovat tvůrce streamů

Provozovatelé populární streamovací platformy Twitch se rozhodli, že tvůrcům streamů začnou poskytovat detailnější a obsáhlejší informace ohledně případného porušení podmínek používání Twitche. Počínaje tímto týdnem zahrne Twitch do hlášení o banu v důsledku porušení podmínek také název a datum obsahu, na základě kterého byl udělen ban. Přestože se ve srovnání s podmínkami, které v tomto směru panovaly doposud, jedná alespoň o malý krok vpřed, nevypadá to, že by měli provozovatelé Twitche do budoucna v plánu zahrnovat do těchto hlášení případné bližší detaily.

Tvůrci si ale díky tomuto vylepšení budou moci udělat o něco přesnější představu o tom, v čem u nich mohlo spočívat zmíněné porušení podmínek používání platformy Twitch, a do budoucna se případně chybám tohoto typu včas vyhnout. Systém oznámení o banu až dosud fungoval tak, že se tvůrce od příslušných míst dozvěděl pouze to, jaké pravidlo porušil. Zejména pro ty, kteří streamují často a dlouho, se ale jednalo o velice obecnou informaci, na jejímž základě nebylo většinou možné dovtípit se, čím konkrétně byla pravidla používání Twitche porušena.

Google provádí kroky k ochraně mladistvých a nezletilých uživatelů

Společnost Google včera oznámila několik nových změn, které mají kromě jiného zajistit lepší ochranu pro uživatele mladší osmnácti let. Google nově umožní nezletilým osobám, případně jejich rodičům či zákonným zástupcům, požádat o odstranění jejich fotografií z výsledků vyhledávání v rámci služby Obrázky Google.  Ze strany společnosti Google se jedná o velmi významný krok. Tento technologický gigant totiž až doposud nevyvíjel v tomto směru žádnou výraznější aktivitu. Kromě zmíněné novinky Google také včera oznámil, že začne již brzy blokovat zveřejňování cílené reklamy na základě věku, pohlaví nebo zájmů u uživatelů mladších osmnácti let.

google_mac_fb

Změny, které společnost Google nově zavádí, se ale neomezí jen na její vyhledávací nástroj. Platforma YouTube, která také spadá pod společnost Google, bude novými změnami také dotčena. Dojde zde například ke změně výchozích nastavení při nahrávání videí u nezletilých uživatelů, kdy bude automaticky zvolena varianta, při které dojde k maximálnímu zachování soukromí uživatele. Na platformě YouTube dojde také k automatické deaktivaci funkce autoplay u nezletilých uživatelů, stejně jako k aktivaci prospěšných nástrojů, mezi které patří například upozornění na to, aby si dotyčný dal po určité době sledování YouTube videí přestávku. Google není jedinou technologickou společností, která v poslední době provádí opatření, směřující k vyšší bezpečnosti a ochraně soukromí dětí a mladistvých. Opatření v tomto směru provádí například také Apple, který nedávno představil hned několik funkcí, jejichž cílem je ochrana dětí.

.