Zavřít reklamu

Řada služeb dnes nabízí kromě bezplatné verze také placenou variantu, která uživatelům poskytuje řadu různých benefitů. Mezi tyto služby patří také streamovací platforma Twitch – její předplatné ale bylo pro řadu diváků neúnosně vysoké. Twitch se proto nyní rozhodl výši tohoto předplatného snížit. Jeho provozovatelé zároveň doufají, že se jim tak podaří nalákat více uživatelů a zajistit streamerům vyšší výdělky. Ve druhé části článku bude řeč o platformě Teams, kterou společnost Microsoft hodlá bezplatně zpřístupnit pro osobní účely.

Twitch snižuje ceny předplatného, chce tak zvýšit výdělky pro tvůrce

Populární streamovací platforma Twitch oznámila v pondělí významné změny v oblasti výše svého předplatného. U většiny zemí mimo oblast Spojených států nově dojde ke snížení cen předplatného – mezi prvními budou od 20. května Turecko a Mexiko. Provozovatelé Twitche věří, že snížením ceny předplatného by mohli k platformě nalákat více platících uživatelů, díky čemuž by tvůrci mohli v dlouhodobějším horizontu dosáhnout vyšších výdělků. V tuto chvíli činí cena nejdostupnějšího předplatného, ze kterého budou těžit jak diváci, tak i tvůrci, 4,99 dolarů.

Twitch Subcribe for Less

Viceprezident Twitche pro monetizaci, Mike Minton, ale tento týden v rozhovoru pro magazín The Verge uvedl, že i tato cena může být pro uživatele v některých zemích neúnosně vysoká. Twitch vydal související prohlášení, ve kterém uvedl, že změna má sloužit k lepšímu zpřístupnění předplatného. Upravené předplatné bylo testování v Brazílii a ukázalo se, že výdělek streamerů po snížení předplatného stoupl více než dvojnásobně. Ve hře je samozřejmě také scénář pro případ, že by snížení předplatného nemělo pozitivní vliv na příjem streamerů. Pokud příjem daného tvůrce klesne po snížení předplatného pod určitou hodnotu, Twitch se postará o to, aby jeho výdělek patřičně vyrovnal.

Microsoft Teams pro rodiny

Společnost Microsoft se rozhodla tento týden přijít s “osobnější” verzí své komunikační platformy Microsoft Teams. Aplikace bude nově bezplatně dostupná pro všechny, kteří by ji chtěli využívat pro osobní účely jako je třeba komunikace s rodinou nebo přáteli. Služba jako taková se bude v mnohém podobat aplikaci Microsoft Teams, kterou mnozí uživatelé znají z pracovního nebo studijního prostředí, a umožní uživatelům chatovat, pořádat videohovory, sdílet kalendáře, polohu nebo třeba nejrůznější druhy souborů. Microsoft bude zároveň i nadále nabízet možnost čtyřiadvacetihodinových videohovorů – tuto funkci poprvé předvedla ve zkušební verzi loni v listopadu. Uživatelé mohou v rámci této funkce navázat kontakt až se třemi stovkami osob ve videohovorech, které mohou trvat až čtyřiadvacet hodin. V případě hovorů s více než stovkou osob nastaví Microsoft v budoucnu limit na šedesát minut, u hovorů typu “jeden na jednoho” ale zachová limit čtyřiadvaceti hodin.

Verzi Microsoft Teams pro osobní použití si již v minulosti mohli vyzkoušet uživatelé na zařízeních s Androidem i s iOS. Microsoft u této verze Teams také zpřístupní funkci Together, která spočívá v tom, že systém za pomoci umělé inteligence spojí tváře všech účastníků v jednom jediném virtuálním prostoru – podobnou funkci nabídl například Skype loni v prosinci. Co se Skypu týče, Microsoft zatím nepromluvil o případných plánech na to, že by jej nahradil službou MS Teams.

Teams pro rodiny

Aplikaci Microsoft Teams pro iOS stáhnete zde.

.