Zavřít reklamu

Čím více se blíží letošní červnová WWDC, tím více s ní také souvisí témata našich každodenních souhrnů. Tentokrát v této souvislosti bude řeč například o MacBoocích Pro. Na řadu přijdou ale také další produkty – Apple totiž podle dostupných zpráv chystá nejen nové iPady mini a iPady Pro, ale vrací se také k výrobě nabíjecí podložky AirPower.

iPad mini dorazí již letos

Fanoušci iPadů mini budou mít v letošním roce důvod k radosti. Podle čerstvých zpráv agentury Bloomberg má totiž Apple na letošek v plánu představení jeho nové, v pořadí již šesté generace. Ta bude zároveň první velkou designovou změnou od jeho zrodu. Více se dočtete v článku: iPad mini dorazí již letos, přijde o Home Button.

iPad mini 1

Apple se vrací k pracím na AirPower

Apple svou nabíjecí podložku AirPower sice odhalil už v roce 2017 při představení iPhonů X, avšak o rok a půl později jí byl nucen kvůli problémům s vývojem odpískat. Loni sice svitla naděje, když začaly prosakovat zvěsti o tom, že je nyní v jejím vývoji úspěšnější, ale nakonec měla být nabíječka kvůli přehřívání a špatné funkčnosti opět odpískána a nahrazena MagSafem. Podle zdrojů Marka Gurmana z Bloombergu se však Apple stále nevzdává. Více se dočtete v článku: Apple opět pracuje na AirPower, v plánu je také bezdrátová nabíječka na delší vzdálenosti.

Další iPady Pro dorazí již příští rok

Pryč jsou zřejmě ty časy, kdy Apple světu představoval iPady Pro s více než ročními rozestupy. Podle čerstvé zprávy agentury Bloomberg má totiž odhalení nové generace svých nejlepších tabletů kalifornský gigant v plánu už na jaře příštího roku – pravděpodobně pak opět v průběhu dubna či května. Více se dočtete v článku: Další iPady Pro dorazí již příští rok, nabídnou jednu z vychytávek iPhonu 12.

Apple Arcade je již dva měsíce bez nových přírůstků

Dlouhé měsíce platilo, že Apple do své herní služby Apple Arcade pravidelně dodával určitý počet her. Technologický gigant ale do svého portfolia nové hry zařadil naposledy 2. dubna tohoto roku, tedy před více než dvěma měsíci. Více se dočtete v článku: Do Apple Arcade již dva měsíce nedorazila žádná nová hra.

WhatsAppu pro iPad již nestojí nic v cestě

CEO společnosti WhatsApp se v rozhovoru pro WABetaInfo podělil o několik informací týkající se plánů vývojářů na rozšiřování funkcionality aplikace v blízké budoucnosti. I když vývojáři v současné době řeší především problémy týkající se kauzy ohledně soukromí, zároveň se pracuje hned na několika funkcích, po kterých uživatelé dlouhodobě volají, nebo které konečně přinesou dlouho slibované a a očekávané funkce. Více se dočtete v článku: WhatsAppu pro iPad již nestojí nic v cestě.

Apple potvrdil příchod nových MacBooků Pro

Redaktoři serveru Macrumors včera učinili odhalení, v rámci kterého v databázích čínských regulátorů odhalili něco, co jsou s největší pravděpodobností nové 14“ a 16“ MacBooky Pro, které by měl Apple s největší pravděpodobností představit už příští týden, v rámci úvodní keynote letošní konference WWDC 2021. Více se dočtete v článku: Apple prakticky potvrdil příchod nových MacBooků Pro.

AirTag pro Android bude realitou, má to ale háček

Apple oznámil několik změn určených ke zlepšení používání jeho sledovačů položek AirTag. Společnost tak upravuje čas potřebný k tomu, aby AirTagy vydaly výstrahu po odpojení od svého majitele, respektive od jeho zařízení, ale hlavně, AirTag na Android zařízeních půjde také plně lokalizovat. Jen to má drobný háček. Více se dočtete v článku: AirTag pro Android bude realitou, ale ne tak, jak si myslíte.

Vývojářům se pod křídly App Storu daří

Apple ve svém Newsroomu zveřejnil novou tiskovou zprávu, ve které se věnuje ekonomickému vlivu App Storu. V té se nachází poměrně zásadní informace, podle níž vývojáři za rok 2020 vyfakturovali 643 miliard dolarů, což představuje 24% nárůst. Více se dočtete v článku: Vývojářům se pod křídly App Storu daří, ukazuje nová studie.

.