Zavřít reklamu

Od představení letošních iPhonů nás sice ještě přece jenom dělí pár měsíců, již teď se ale začínají objevovat zajímavé zprávy o tom, co by nové modely mohly přinést. V dnešním souhrnu se bude jednat hned o dvě pozoruhodné novinky. Digitalizace je na vzestupu, o čemž svědčí mimo jiné i nedávná zpráva o tom, že Evropská unie s velkou pravděpodobností chystá zavádění nových digitálních peněženek. Dále se v našem dnešním souhrnu dočtete například o vývoji Apple Car nebo nových MacBookcích na letošní WWDC.

Evropská unie chce zavést digitální peněženky

Pokud chcete v dnešní době kamkoliv jít, anebo popřípadě jet, tak s sebou všude musíte tahat peněženku s doklady. Kromě občanského průkazu se při případné policejní kontrole musíte prokázat také řidičským průkazem. Dobrou zprávou na druhou stranu je, že platební karty, společně s těmi věrnostními, už naštěstí můžeme nechat doma. Co si však budeme nalhávat, když si jen někam potřebujete odskočit, tak je svým způsobem otravné brát si cokoliv navíc. Jenže my prostě musíme. Podle posledních dostupných informací to ale vypadá, že by již brzy mohlo dojít ke zrušení tohoto zvyku a povinnosti – Evropská unie totiž pracuje na digitalizaci. Více se dočtete v článku: Už žádné fyzické občanky či řidičáky. Evropská unie chce zavést digitální peněženky

Vývoj Apple Car se komplikuje

Tzv. Projekt Titan, neboli utajovaný projekt společnosti Apple, o kterém ví snad všichni, kdo se o Apple alespoň trochu zajímají, zažívá dle všeho poněkud turbulentní období. V uplynulých měsících jej postihlo hned několik zásadních změn, od kompletního přehodnocení směřování celého projektu, přes nesčetné personální změny, a to i na těch nejvyšších pozicích. A právě to se mělo v uplynulých týdnech opakovat, neboť Apple mělo opustit hned několik vrcholných manažerů, kteří byly v hierarchii tohoto projektu velmi vysoko. Více se dočtete v článku: Vývoj Apple Car se komplikuje, Apple opustilo několik důležitých manažerů.

Podpora rychlejšího 5G u iPhonu 13

Představení aktuálně nejnovějšího iPhonu 12 neproběhlo tradičně v září, ale o měsíc později – tedy v říjnu 2020. Mohla za to především koronavirová pandemie, společně s ostatními aspekty, které výrobu i distribuci výrazně zpomalily. Důležité však je, že jsme se dočkali. Tehdy Apple u celé flotily přišel s podporou sítě páté generace, tedy 5G. I přesto, že v tuzemsku tato síť není úplně rozšířená, tak například ve Spojených státech amerických se jedná o naprostý standard. Zde iPhony 12 navíc podporují také 5G mmWave, tedy extrémně rychlé připojení k síti. Více se dočtete v článku: Podpora rychlejšího 5G u iPhonů 13 ve více zemích světa znovu potvrzena.

 

1TB úložiště pro iPhony 13 potvrzeno

Nestačí-li vám nynější maximální úložiště iPhonů 12 Pro, Apple vás svými „třináctkami“ letos doslova nadchne. Již pěkných pár měsíců se totiž šušká o tom, že řadu 13 Pro osadí 1TB úložištěm, které tak zdvojnásobí nynější maximální paměť řady Pro. Tuto vychytávku pak potvrdil i velmi přesný analytik společnosti Wedbush, Daniel Ives. Více se dočtete v článku: Obří 1TB úložiště pro iPhony 13 (Pro) znovu potvrzeno, ve hře je i LiDAR pro všechny modely

 

Nové MacBooky na WWDC

Příchod nových MacBooků Pro příští týden je prakticky hotová věc. Vyplývá to alespoň z tvrzení čím dál většího množství uznávaných analytiků, mezi které se dnes zařadil i Daniel Ives ze společnosti Wedbush. Jeho zdroje mu totiž měly potvrdit, že Apple své plány nezměnil a 14” a 16” MacBooky Pro je příští pondělí odhodlán ukázat. Více se dočtete v článku Představení nových MacBooků na WWDC je prakticky jisté.

 

.