Zavřít reklamu

Vzhledem k tematickému zaměření našeho serveru vás na stránkách Jablíčkáře jen málokdy informujeme o novinkách, které souvisí s operačním systémem Android. Někdy ale uděláme výjimku – jako například dnes, kdy vám přinášíme zprávu o pozoruhodném rozsáhlém problému s některými aplikacemi, který zasáhl majitele chytrých mobilních telefonů s Androidem. Dalším tématem našeho dnešního souhrnu bude akvizice, kterou se údajně chystá realizovat společnost Microsoft. Podobně jako v nedávném případě Bethesdy půjde i nyní o záležitost, související s herním průmyslem – spekuluje se totiž o tom, že si Microsoft dělá zálusk na komunikační platformu Discord. Poslední novinkou je chystaná hra v rozšířené realitě, kterou vyvíjí Niantic ve spolupráci se společností Nintendo.

Problémy s Android aplikacemi

Majitelé smartphonů s operačním systémem Android si počátkem tohoto týdne začali hojně stěžovat na to, že jim neustále „klekají“ aplikace typu Gmail, Google Chrome, ale třeba také Amazon. Podle dostupných informací byla na vině chyba, která se nacházela v předchozí verzi Android System WebView, což je systémová komponenta, která umožňuje Android aplikacím zobrazovat obsah z webu. První potíže tohoto typu se začaly u některých uživatelů objevovat již v pondělí odpoledne a trvaly často několik hodin.

Uživatelé si na zmíněnou chybu stěžovali například na sociální síti Twitter nebo na diskuzní platformě Reddit. Zasaženi byli majitelé smartphonů značek Samsung, Pixel a dalších. Společnost Google následně vydala prohlášení, ve kterém se omluvila za komplikace způsobené zmíněnou chybou, a uvedla, že na její opravě usilovně pracuje. Uživatelům se podle jejich vlastních slov osvědčilo najít v Google Play Store položku Android System WebView a ručně ji aktualizovat, totéž bylo zapotřebí provést také v případě aplikace Google Chrome.

Zdroj: techradar.com

Microsoft údajně uvažuje o akvizici Discordu

Komunikační platforma Discord si vydobyla velkou popularitu zejména mezi hráči počítačových her nebo fanoušky streamerů. Tento týden se začalo spekulovat o tom, že by o akvizici této platformy měl zájem samotný Microsoft, který se letos například odhodlal také k odkoupení herní společnosti Bethesda. Agentura Bloomberg včera informovala o tom, že by Microsoft mohl Discord odkoupit za více než deset milionů dolarů, přičemž se ve své zprávě odvolávala na dobře informované zdroje. Magazin VentureBeat ještě před zveřejněním zprávy od Bloombergu pro změnu informoval o tom, že Discord hledá kupce, a že se příslušná jednání blíží k úspěšnému finále. Microsoft ani Discord se v době psaní tohoto článku k tématu možné akvizice nijak nevyjádřili.

Niantic chystá další hru v rozšířené realitě

Necelých pět let po uvedení hry Pokémon Go společnost Niantic oznámila, že uzavírá partnerství se společností Nintendo. Z této spolupráce má vzejít zbrusu nový herní titul z nintendovské franšízy Pikmin. Společnost Niantic v této souvislosti uvedla, že vývoj zmíněné hry bude probíhat v jejím tokijském sídle a hra jako taková by měla spatřit světlo světa ještě v průběhu tohoto roku. Součástí hry mají být podle Nianticu specifické aktivity, které hráče přinutí k venkovní chůzi, a které jim také chůzi zpříjemní. Niantic také uvedl, že se hra bude – podobně jako třeba Pokémon Go – z části odehrávat v rozšířené realitě. Zmíněná hra Pokémon Go má sice své dny největší slávy za sebou, stále je ale ještě pro své tvůrce velice dobrým zdrojem příjmu.

New App Niantic Nintendo
Zdroj: techcrunch.com

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více