Zavřít reklamu

Podle posledních zpráv to vypadá, že se dlouho očekávaná verze populární audio chatovací platformy Clubhouse pro Android konečně blíží. V současné chvíli mají uživatelé na území Spojených států příležitost vyzkoušet si její betaverzi, přičemž plná verze by se mohla objevit ještě v průběhu tohoto měsíce. Kromě Clubhousu pro Android bude v našem dnešním souhrnu dne řeč také o platformě Microsoft Teams, která by se brzy měla dočkat vylepšení v podobě funkce PowerPoint Live.

PowerPoint Live přichází na Microsoft Teams

Společnost Microsoft si na své týmové komunikační platfromě MS Teams dává podle všeho opravdu velmi záležet a neustále ji obohacuje o nová vylepšení a funkce. V některé z příštích aktualizací by se uživatelé měli podle informací od Microsoftu dočkat vylepšení v podobě integrace služby PowerPoint Live, díky čemuž bude tvorba prezentací v MS Teams jednodušší, rychlejší a zábavnější. K aktualizaci by mělo dojít ještě v průběhu tohoto měsíce, přičemž majitelé počítačů od Applu by se jí měli dočkat o něco dříve než ostatní. Nová funkce PowerPoint Live umožní uživatelům zahájit prezentaci přímo v prostředí aplikace Microsoft Teams, aniž by kvůli tomu museli zahajovat sdílení obrazovky – postačí zkrátka jen klepnout na příslušné tlačítko s nápisem “Present in Teams”. Dalším způsobem, jak v prostředí Microsoft Teams zahájit prezentaci, bude kliknutím na menu, jenž je určené pro sdílení obsahu – zde uživatelé nově naleznou sekci věnovanou nástroji PowerPoint Live, kde najdou vše potřebné. Aplikace Microsoft Teams rovněž nabídne uživatelům možnost zobrazit si prezentaci, poznámky i chat v jednom jediném okně.

Přichází veřejná betaverze Clubhouse pro Android

Nepříliš dlouho poté, co byla spuštěna testovací betaverze aplikace Clubhouse pro Android, se začala mezi uživatele konečně šířit také její veřejná betaverze. Veřejná betaverze Clubhousu pro Android je v současné chvíli k dispozici zatím jen pro uživatele na území Spojených států, postupně by se ale měla rozšířit do celého světa. Tvůrci aplikace v této souvislosti v jednom z příspěvků na svém blogu uvedli, že v průběhu šíření veřejné betaverze mají v plánu shromažďovat zpětnou vazbu od co možná největšího počtu uživatelů, opravit případné chyby a zapracovat na přidání několika finálních funkcí jako jsou platby nebo třeba možnost vytváření klubů. Ve chvíli, kdy bude vše hotové, může pokračovat šíření další verze. K její distribuci by mělo docházet v průběhu následujících několika týdnů.

Clubhouse cover

Uživatelé mimo území Spojených států se mohou předběžně přihlásit k registraci prostřednictvím stránky Clubhouse na platformě Google Play Store, aby včas získali upozornění na to, že je aplikace v jejich regionu již k mání. Clubhouse zůstává i nadále přístupný pouze na základě pozvánky, v průběhu letošního léta ale mají jeho tvůrci v plánu začít zpřístupňovat platformu všem, kteří neměli pozvánku, ale zapsali se na čekací listinu. Audio chatovací platforma Clubhouse se v době svého vydání pro iOS zařízení setkala s poměrně nadšeným přijetím a na její popularitě se částečně podepsal i fakt, že byla dostupná pouze na pozvání – uživatelé tak měli pocit jisté exkluzivity. Tvůrci Clubhousu sice od samého počátku uváděli, že svou aplikaci chtějí nabídnout také majitelům chytrých mobilních zařízení s operačním systémem Android, čekání však bylo pro mnohé příliš dlouhé. Mezitím stihla se svou vlastní audio chatovací platformou přijít také řada jiných společností, jako byl třeba Twitter, Facebook, LinkedIn nebo Reddit.

.