Zavřít reklamu

Posíláte si často s přáteli nebo rodinou hlasové zprávy prostřednictvím iMessage na iPhonu? Pak jste možná všimli, že ve výchozím nastavení vyprší platnost hlasových zpráv po 2 minutách.

Dobrou zprávou ale je, že vám operační systém iOS dává možnost si vybrat, zda chcete ukládat jednotlivé zprávy, nebo změnit globální nastavení tak, aby jejich platnost nikdy nevypršela. Hlasové zprávy se stávají stále oblíbenější funkcí moderních komunikačních aplikace, protože nabízejí osobní a pohodlný způsob, jak se spojit s ostatními. Pro uživatele iPhonu vyniká služba iMessage jako platforma pro posílání textových, mediálních a hlasových zpráv.

Hlasové zprávy v rámci služby iMessage se ale vyznačují tím, že po určité době samy automaticky zmizí. Jak zařídit, abyste si je mohli v iPhonu ponechat třeba navždy?

  • Jednou z možností je uložení hlasové zprávy. Ještě před vypršením dvouminutového limitu stačí panel s hlasovou zprávou dlouze stisknout a v menu, které se vám zobrazí, klepnout na Uložit. Tím se zpráva uloží do vlákna na dobu neurčitou nebo dokud se nerozhodnete ji odstranit. Zároveň ji najdete v nativním Diktafonu.
  • Hlasové zprávy, které odešlete, můžete uložit také klepnutím na možnost Zachovat pod nimi. Pokud se druhá osoba rozhodne vámi odeslanou hlasovou zprávu ponechat, ale vy ji na své straně neuložíte, z vaší strany konverzace zmizí.
  • Pokud chcete plošně nastavit, aby žádná z příchozích hlasových zpráv v iMessage nikam nemizela, zamiřte do Nastavení -> Zprávy, sjeďte do sekce Zvukové zprávy, klepněte na Vyprší a nastavte nový limit.

I když ukládání hlasových zpráv může být přínosné, berte v potaz také kapacitu úložiště iPhonu. Pravidelně kontrolujte a v případě potřeby vyčistěte staré zprávy, zejména pokud se rozhodnete ukládat všechny hlasové zprávy na dobu neurčitou.

.