Zavřít reklamu

Uživatelé, kteří si chtějí stahovat offline obsah ze služby YouTube, nebo kteří si chtějí přehrávat videa také na pozadí, mají již nějakou dobu možnost předplatit si službu YouTube Premium, která kromě těchto funkcí nabízí také absenci reklam. Již brzy by si ale měli přijít na své také ti, kteří o první dvě zmíněné možnosti nemají zájem, ale rádi by se zbavili reklam. Společnost Google totiž podle nejnovějších zpráv chystá levnější variantu své služby YouTube Premium.

Nový operační systém Googlu a Samsungu se ukázal na úniku Galaxy Watch

V denních souhrnech na Jablíčkáři obvykle konkurenčnímu hardwaru ani operačním systémům příliš prostoru nevěnujeme. Výjimku tvoří zásadnější nebo mimořádné události, mezi které bezpochyby patří také očekávaný příchod nového operačního systému, jenž vzešel ze spolupráce společností Samsung a Google. Od konání akce Unpacked, na které společnost Samsung opět představí své nové produkty, nás dělí sice ještě několik dní, již nyní se ale na internetu objevily údajné uniklé fotografie připravovaných chytrých hodinek Galaxy Watch 4 Classic, na kterých poběží zmíněný nový operační systém. Dvojice fotografií se objevila na serveru 91mobiles.

Galaxy Watch 4 unik

Můžeme na nich vidět hodinky v černém a stříbrném barevném provedení s úvodní obrazovkou a požadavkem na zadání přesného času. Zmíněný nový operační systém má být jakousi kombinací Wear OS a Tizen a veřejnost se o něm poprvé dozvěděla na konferenci Google I/O letos v květnu. Mezi novinky, které tento nový software přinese, má patřit výrazné zlepšení životnosti baterie, o poznání rychlejší načítání jednotlivých aplikací a řada dalších vylepšení. Akce Unpacked společnosti Samsung je naplánovaná na 11. srpna, a kromě nových skládacích smartphonů by se na ní měly představit právě zmíněné nové modely chytrých hodinek.

YouTube brzy spustí nový, dostupnější model předplatného Premium

Společnost Google plánuje již brzy zavést nový systém předplatného pro svou službu YouTube. Nový tarif je cenově o něco dostupnější než dosavadní Premium. Uživatelé v jeho rámci získají možnost sledování videí bez reklam, oproti standardní verzi služby YouTube Premium ale u této varianty chybí některé funkce, jako je možnost offline stahování nebo přehrávání na pozadí. Nový tarif nese název „Premium Lite“ a v současné době probíhá jeho testování ve vybraných regionech v Evropě.

Možnost vyzkoušet si tarif YouTube Premium Lite mají v současné chvíli uživatelé v Belgii, Dánsku, Finsku, Lucembursku, Nizozemsku, Norsku a také ve Švédsku. Cena služby YouTube Premium Lite bude činit 6,99 euro měsíčně, v přepočtu tedy zhruba 179 korun, a jak již bylo zmíněno, uživatelům umožní sledování videí na webu i v aplikacích YouTube zcela bez reklam. Předplatitelé služby YouTube Premium Lite budou moci sledovat svá oblíbená videa bez reklam nejen v rozhraní svých webových prohlížečů, ale také v příslušných aplikacích pro zařízení s operačním systém iOS nebo Android, stejně jako třeba na chytrých televizích nebo na herních konzolích. Služba YouTube Premium Lite se vztahuje také na aplikaci YouTube Kids. Absence reklam je její jedinou výhodou. Pro ostatní prémiové funkce, jako je třeba přehrávání na pozadí nebo offline stahování, budou muset uživatelé přejít na tradiční verzi YouTube Premium. Zatím není jasné, kdy bude služba YouTube Premium Lite oficiálně uvedena do provozu také ve zbytku světa.

.