Zavřít reklamu

Moderní technologie jsou skvělá věc, navzdory neustále postupujícímu vývoji ale čelí také řadě nedostatků. Jedním z nich je nedostatečná přístupnost pro uživatele, kteří žijí s nejrůznějšími handicapy. Když populární sociální síť Twitter začala v létě loňského roku testovat své nové hlasové příspěvky, musela kromě jiného čelit kritice, protože u nich okamžitě nezavedla textový přepis a zkomplikovala tak jejich sledování uživatelům se sluchovým postižením. Tento nedostatek napravil Twitter teprve letos, kdy konečně spustil postupné zavádění možnosti zapnutí titulků u tohoto druhu příspěvků.

Twitter zavádí přepis hlasových příspěvků

Populární sociální síť Twitter již delší dobu čelila kritice z různých míst kvůli tomu, že se dostatečně nestará o zavedení všech možných funkcí zpřístupnění, které by její používání zjednodušily i handicapovaným uživatelům. To se ale podle dostupných zpráv začíná postupně konečně měnit. Na Twitteru byla nedávno zavedená nová funkce, která uživatelům umožňuje u hlasových příspěvků aktivovat automatický textový přepis.

iPhone Twitter fb

Hlasové tweety začaly být na sociální síti Twitter postupně testovány již průběhu léta minulého roku, možnost zapnout jejich textový přepis ale dosud bohužel chyběla, což se ze strany řady uživatelů, aktivistů i institucí setkalo se negativní odezvou. Vedení Twitteru nyní konečně oficiálně oznámilo, že si vzalo k srdci příslušnou odezvu ze strany uživatelů, a že v rámci vylepšování funkcí zpřístupnění začíná konečně zavádět možnost přečtení titulků pro hlasové tweety. Používání této funkce je velice jednoduché, titulky se totiž automaticky vygenerují a načtou ihned poté, co dojde k nahrání hlasového příspěvku na Twitter. Pro zapnutí přepisu hlasových tweetů na webové verzi Twitteru stačí kliknout na tlačítko s nápisem CC.

Společnost Tencent kupuje britské herní studio Sumo

Čínský technologický gigant Tencent počátkem tohoto týdne oficiálně oznámil své plány na akvizici britského herního vývojářského studia Sumo Group. Cena by měla činit 1,27 miliardy dolarů. Sídlo společnosti Sumo Group se v současné chvíli nachází v anglickém Sheffieldu. Studio si v průběhu své existence průběžně připsalo na konto vývoj herních titulů jako je třeba Sackboy: A Big Adventure pro herní konzoli PlayStation 5. Jeho pracovníci se také podíleli například na vývoji hry Crackdown 3 pro herní konzole Xbox od společnosti Microsoft.

V roce 2017 vzešla z vývojářské dílny studia Sumo multiplatformní hra s názvem Snake Pass. Ředitel studia Sumo Carl Cavers v souvisejícím oficiálním prohlášení uvedl, že on i další zakladatelé Suma Paul Porter a Darren Mills jsou i nadále odhodláni pokračovat ve svých rolích, a spolupráce s čínskou společností Tencent pro ně představuje příležitost, kterou by bylo škoda si nechat ujít. Díky zmíněné akvizici získá práce studia Sumo podle Caverse nový rozměr. Tencent má podle svého šéfa strategií, Jamese Mitchella, také potenciál zlepšit a urychlit práci studia Sumo, a to nejen na území Velké Británie, ale také v zahraničí. Zatím nebylo nijak upřesněno, jaké konkrétní výsledky by měl vzejít z akvizice herního studia Sumo čínskou společností Tencent, odpověď na sebe ale jistě nenechá příliš dlouho čekat.

.