Zavřít reklamu

Platforma TikTok, za kterou stojí společnost ByteDance, slaví obrovský úspěch. Podle studie společnosti Sensor Tower byla tato aplikace v období karantény nejstahovanější na celém světě, díky čemuž překonala 3 miliardy stažení. Jedná se tak o první aplikaci mimo ty vlastněné Facebookem, která tuto metu překonala.

A je třeba zmínit, že to vůbec neměla jednoduché. V USA ji hrozily vládní zákazy, v Indii byla zakázána úplně. Jenže popularita neustále rostla, možná i díky sponzoringu právě skončeného šampionátu EURO 2020. Podle studie Sensor Tower je tak TikTok pátou aplikací, která se připojila do exkluzivního spolku třímiliardových aplikací, jehož členy dosud byly jen tituly Facebooku. Konkrétně se jedná o WhatsApp, Messenger, Facebook a Instagram.

Ačkoli Instagram postupně přidává funkce velmi podobné těm v TikToku, čínská aplikace je pořád úspěšná. To je třeba rozdíl od toho, co se stalo se Snapchatem, když Instagram představil svou funkci Stories. V Sensor Tower navíc věří, že ByteDance bude nepochybně pokračovat v inovacích a budování ekosystému tvůrců na TikToku, aby zůstala platforma maximálně relevantní pro své uživatele, protože zde roste další konkurence v podobě platforem Kwai a Moj.

TikTok v číslech: 

  • V první polovině roku 2021 dosáhla aplikace téměř 383 milionů prvních instalací 
  • Spotřebitelé v ní za toto období utratili na 919,2 miliony dolarů 
  • Ve 2. čtvrtletí 2021 zaznamenala aplikace největší mezikvartální růst výdajů uživatelů 
  • Výdaje meziročně vzrostly o 39 % 
  • Výdaje spotřebitelů v TikToku nyní celosvětově překročily 2,5 miliardy dolarů 
  • Pouze 16 neherních aplikací zaznamenalo od ledna 2014 hrubý příjem přes 1 miliardu dolarů 
  • Pouze 5 z nich (včetně TikToku) dosáhlo na více než 2,5 miliardy dolarů (jedná se o Tinder, Netflix, YouTube a Tencent Video) 
.