Zavřít reklamu

V dnešním souhrnu dne bude hned dvakrát řeč o společnosti Google. Poprvé v souvislosti s komunikační platformou Google Meet, u které Google nově nabídne uživatelům možnost využívat při osobních videohovorech nejrůznější filtry, efekty a masky. V další části článku bude řeč o antimonopolním vyšetřování, kterému Google nyní čelí. Zmíníme také TikTok – tentokrát v souvislosti s novou funkcí, která by uživatelům měla umožnit ucházet se prostřednictvím této sociální sítě o práci.

Google Meet přidává nové funkce

V rámci populární komunikační platformy Google Meet nově přibyla hrstka dalších nových funkcí. Těšit se na ně mohou uživatelé mobilní verze aplikace Google Meet pro smartphony s operačními systémy iOS a Android. Jedná se o kolekci nových video filtrů, efektů, a také nejrůznějších masek, fungujících na principu virtuální reality. Nové filtry, efekty a masky budou k dispozici pro osobní volání v rámci aplikace Google Meet. Uživatelé budou moci nové efekty aktivovat po klepnutí na ikonku v pravém dolním rohu v průběhu hovoru – po klepnutí na příslušnou ikonku se uživatelům zobrazí na displeji nabídka všech možných filtrů a efektů včetně zmíněných animovaných AR masek na obličej. Většina efektů bude k dispozici pouze pro osobní Gmailové účty, zatímco uživatelé Workspace budou mít v rámci zachování co možná největší profesionality a serióznosti k dispozici pouze několik základních možností, jako je třeba funkce rozostření pozadí v průběhu videohovoru, nebo nastavení omezeného množství virtuálních pozadí. Společnost Google chce přidáním nových efektů vyjít více vstříc „obyčejným“ uživatelům, kteří komunikační platformu Meet využívají k jiným než jen čistě profesním účelům.

Google čelí vyšetřování kvůli poplatkům v Play Store

Koalice státních zástupců zahájila ve středu nové antimonopolní vyšetřování společnosti Google. Firma je obviněna ze zneužívání kontroly nad online obchodem s aplikacemi pro smartphony s operačním systémem Android. Žalobu společně podalo šestatřicet států spolu s Washingtonem, DC u federálního soudu v Kalifornii. Žalující straně se nezamlouvá, že společnost Google požaduje po vývojářích odvádění provize z prodeje v Google Play Store ve výši 30 %. Google na žalobu reagoval v příspěvku na vlastním oficiálním blogu, kde mimo jiné uvedl, že mu připadá zvláštní, že se skupina státních zástupců rozhodla žalobou zaútočit na „systém, který poskytuje více otevřenosti a možností než jiné systémy“. Online obchod Google Play byl vždy považován za méně „monopolní“ než jablečný App Store, nyní je mu ale věnována o poznání větší pozornost.

Pracovní nabídky na TikToku

Mysleli jste si, že sociální platforma TikTok je určena převážně dětem a teenagerům? Její provozovatelé podle všeho počítají i s dospělým publikem, a proto začali testovat nástroj, který by uživatelům mohl umožnit ucházet se o pracovní pozice přímo v prostředí aplikace, a to za pomoci vlastních videoprezentací. Potenciálními zaměstnavateli se stanou společnosti jako Chipotle, Target nebo třeba Shopify. Funkce nese prozatímní název TikTok Resumes a o její využívání již projevily zájem zhruba tři desítky různých společností. Uživatelé budou moci v rámci této funkce natočit vlastní videoprezentaci, nahrát ji na platformu TikTok a odeslat ji jejím prostřednictvím dané firmě. Instruktážní video ohledně tvorby zmíněných prezentací obsahuje rady, aby uživatelé nezveřejňovali žádné citlivé údaje.

.