Zavřít reklamu

Společnost Tesla se tento týden odhodlala k poměrně odvážnému kroku. Navzdory obávám ze strany Národního úřadu pro bezpečnost dopravy se rozhodla ještě více zpřístupnit svůj program plně autonomního řízení, a to pro řidiče, kteří si zažádají o účast a kteří budou zároveň splňovat předem dané podmínky. Ve druhé části dnešního souhrnu bude řeč o společnosti Facebook, která se brání nařčením z toho, že by Instagram měl škodit mladým lidem.

Tesla zpřístupňuje svůj plně autonomní program více řidičům

Navzdory obavám ze strany Národního úřadu pro bezpečnost dopravy (National Transportaion Safety Board) se společnost Tesla tento týden rozhodla, že zpřístupní testovací betaverzi svého plně autonomního programu (FSD – Full Self-Driving) ještě většímu počtu majitelů svých elektromobilů, a to prostřednictvím speciálního tlačítka na displejích na palubních deskách zmíněných vozů. Majitelé elektromobilů značky Tesla si budou moci za pomoci tlačítka podat žádost o zpřístupnění programu FSD, Tesla ale nebude přístup udělovat plošně.

Než bude jednotlivým řidičům udělen přístup ke zmíněnému programu, bude společnost Tesla nejprve pečlivě prověřovat jejich bezpečnostní skóre. K vyhodnocení tohoto skóre dochází na základě sledování celkem pěti kritérií, kdy je výsledkem odhad míry pravděpodobnosti, s jakou by řízení daného řidiče mohlo potenciálně vést k budoucím autonehodám. Při stanovování tohoto skóre se na základě údajů ze senzorů automobilů vyhodnocuje například míra výskytu varování před srážkami, prudké brždění, agresivní zatáčení, nebezpečné předjíždění a další jevy. V informacích o účasti v beta testování programu FSD společnost Tesla neuvádí konkrétní výši skóre, které by měli řidiči dosáhnout pro zapojení do programu. Tesla rovněž upozorňuje na to, že samotný program FSD jako takový ještě z jejích elektromobilů nečiní plně autonomní vozidla – řidič musí mít i v rámci tohoto programu vždy a za všech okolností plnou kontrolu nad svým vozem. Program FSD je ale trnem v oku již zmíněnému Národnímu úřadu pro bezpečnost dopravy, jehož vedení apeluje na společnost Tesla, aby před plným rozšířením tohoto programu nejprve důsledně vyřešila základní bezpečnostní problémy u svých automobilů.

Instagram není toxický, tvrdí vedení Facebooku

List The Wall Street Journal zveřejnil v průběhu tohoto měsíce zprávu, podle které sociální síť Instagram vytváří v průměru u jedné ze tří náctiletých dívek nezdravé představy o tělesném vzhledu. Zmíněný průzkum vycházel z údajů samotného Facebooku, zástupci společnosti Facebook ale nyní tvrdí, že způsob, jakým reportéři z The Wall Street Journal vyhodnotili zmíněná data, je nepřesný, a obviňují je z chybné interpretace získaných údajů.

Instagram Body Image

Redaktoři listu The Wall Street Journal zpracovávali zprávy na základě obrovského množství dat z dokumentů Facebooku, která se k nim dostala na základě úniku. Facebook si podle redaktorů Wall Street Journal byl velice dobře vědom toho, že některé jeho služby a aplikace škodí dospívajícím, přičemž společnost vyvíjela jen minimální úsilí k tomu, aby s těmito problémy cokoliv dělala. Wall Street Journal ve svých článcích upozornil také na to, že spousta mladých lidí pociťuje závislost na Instagramu. Pratiti Raychoudhury, viceprezidentka a šéfka výzkumu společnosti Facebook, argumentuje tím, že výzkum, o který se Wall Street Journal opírá, měl pouze čtyři desítky účastníků, a že byl proveden za výhradně interními účely.

.