Zavřít reklamu

Prodlouženému víkendu je počínaje dneškem konec, což je svým způsobem sice špatná zpráva, na druhou stranu ale konečně po třech dnech přicházíme s dalším IT souhrnem z uplynulého dne. V případě, že vás zajímá, co se během dneška ve světě informačních technologií stalo, tak jste na naprosto správném místě. Hned na začátek se podíváme na trenýrky od Tesly a dále vás bohužel informujeme o odložení remaku Mafie. Kromě toho se podíváme na rázný krok WhatsAppu a na zajímavou herní pecku, která míří na iOS. Program máme vcelku nabitý, vrhněme se tedy přímo na věc.

Tesla začala prodávat kraťasy

Pokud si myslíte, že jsme si spletli společnost, tak se šeredně mýlíte. Tesla, momentálně nejhodnotnější automobilka, začala během dneška prodávat své vlastní kraťasy pro dámské pohlaví. Ty si můžete přímo od Tesly zakoupit za 69,420 dolarů. Za tuto sumu, v přepočtu necelých 1 700 korun, se můžete těšit na vcelku obyčejné červené kraťasy, na jejichž přední nohavici si můžete všimnout loga Tesly, vzadu poté nápisu SEXY, avšak v poupravené formě, aby se kraťasy hodily Tesle do portfolia. Slovíčko SEXY zde najdete vyobrazené ve formě S3XY, kdy každý znak reprezentuje jeden model Tesly, konkrétně tedy S, 3, X a Y. Vypadá to, že Elon měl názvy modelů svých vozidel jednoduše promyšlené, jen aby mohl později vydat perfektní červené Tesla kraťasy. Pokud byste si chtěli kraťasy objednat, tak bohužel máte smůlu – už jsou vyprodané. K dispozici jsou, respektive byly, všechny velikosti, od XS až po XL.

  • Červené kraťasy od Tesly si můžete prohlédnout zde

Remake Mafie odložen

I přesto, že remake Mafie po oznámení vzbudil rozporuplné názory, tak se na něj ve finále těšíme asi všichni. Nějakou dobu po oznámení jsme se dočkali také informace o českém dabingu, před nedávnem jsme poté byli informováni, že součástí českého dabingu bude Petr Rychlý, společně s Markem Vašutem. Původně byl remake Mafie naplánován na 27. srpna, což je za měsíc a pár dní. Některým v oboru znalým lidem se bohužel zdálo, že se remake Mafie jednoduše nemůže do tohoto data stihnout, a to například kvůli pozdním přípravám na dabing a další. Tyto obavy se dnes staly skutečností, jelikož remake Mafie byl skutečně odložen. Zatímco „vylepšené“ verze Mafie 2 a 3 jsou již nyní venku, tak na remake původní Mafie si budeme muset počkat do 28. září. Již 22. července se však dočkáme rozšířeného gameplaye přímo ze hry – určitě vás o něm budeme informovat. Rychlou ukázku gameplaye si můžete prohlédnout ve videu, které přikládám níže. Doufejme, že se hernímu studiu 2K Games podaří během zbývajícího měsíce doladit veškeré chyby, bugy a nedodělky – nikdo z nás by asi nechtěl Mafii hrát s chybami… to si raději počkáme a zkousneme delší odložení.

WhatsApp se vzepřel hongkongské vládě

I přesto, že chatovací aplikace WhatsApp spadá pod giganta s názvem Facebook, který má za sebou různé skandály s pochybným nakládáním uživatelských dat, tak nyní došlo k vcelku zajímavému kroku. Mezi hlavní zaměření WhatsAppu patří především bezpečnost – například v podobě koncového šifrování či minimálního sběru dat. Určitě vám v minulých týdnech neunikly nepokoje, které se děly v Hong Kongu. Lidé po schválení nového bezpečnostního zákona opět vyšli do ulic a jak už to bývá ve zvyku, tak vláda s odezvou moc dlouho nečekala. Po WhatsAppu začala vyžadovat citlivé informace o čínských uživatelích, které by je mohly svým způsobem „udat“. WhatsApp však zaujmul tvrdý postoj a rozhodl se, že vládě nezpřístupní ani jeden jediný bit dat. WhatsApp, potažmo tedy Facebook, policii, vládním složkám a dalším institucím žádné citlivé informace neposkytne. Že by se konečně začalo blýskat na lepší časy?

MudRunner na iOS

Pokud patříte mezi vášnivé hráče závodních her, tak vám dost možná neunikla herní série SpinTires, konkrétně MudRunner. Jedná se o skvělou simulaci, ve které musíte s různými tahači a nákladními vozy například převést nějaký materiál z místa A do místa B. Největší překážkou je pro vás v tomto případě terén, se kterým si musíte společně se skvěle promakanou herní technikou jednoduše poradit. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že je tato hra na počítači velmi zábavná a strávíte u ní bez problémů klidně několik hodin. Pro uživatele operačního systému iOS či iPadOS mám perfektní zprávu – i na tyto systémy bud MudRunner, konkrétně s přívlastkem Mobile, dostupný. Momentálně si hru můžete za 149 korun předobjednat, k dispozici bude 15. července. Podle ukázek se i v tomto případě bude jednat o tzv. „žrout času“, který vám samozřejmě pár dnů po vydání a po pár nahraných hodinách zrecenzujeme. Osobně patřím mezi fanoušky podobných her a věřím, že se bude jednat o perfektní hru, která za oněch 149 určitě bude stát.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více