Zavřít reklamu

Dnešní den se jednoznačně nesl v duchu uvedení Apple Watch LTE na český trh. Je tedy pochopitelné, že na stejné téma bude také náš dnešní souhrn. Najdete zde přehled o cenách, funkcích, tarifech, ale třeba také o tom, zda a jak budou tuzemské Apple Watch LTE fungovat v zahraničí, nebo jestli je možné je využít také k psaní SMS nebo tvorbě MMS zpráv.

LTE Apple Watch: Ceny, tarify, funkce

Na dnešní den jistě netrpělivě čekala řada uživatelů. Dnes se Česká republika konečně dočkala spuštění podpory eSIM u Apple Watch. Tuto zprávu již počátkem tohoto měsíce potvrdila ve svém e-mailu společnost T-Mobile, a ode dneška se LTE Apple Watch v ČR stávají konečně skutečností. Více se dočtete v článku LTE Apple Watch: Ceny, tarify, funkce.

Český tarif Apple Watch LTE: 5 nejčastějších otázek a odpovědí

Přemýšlíte nad pořízením Apple Watch LTE či aktivací datového tarifu, který vám umožní hodinky používat bez závislosti na iPhonu, ale stále máte v hlavě hodně otázek? Na ty nejčastější v souvislosti s mobilními tarify se vám pokusíme v následujících řádících odpovědět a udělat vám tak vaše rozhodování snadnější. Více se dočtete v článku Český tarif Apple Watch LTE: 5 nejčastějších otázek a odpovědí.

Budou v ČR fungovat Apple Watch LTE ze zahraničí?

Jednou z věcí, na kterou se nás v souvislosti s dnešním spuštěním podpory LTE u Apple Watch v České republice ptáte nejčastěji je to, zda budou mobilní data fungovat i u Apple Watch přivezených ze zahraničí. Odpověď na tuto otázku je naštěstí poměrně jednoduchá a mnohé z vás velmi pravděpodobně potěší. Více se dočtete v článku Apple Watch LTE ze zahraničí v ČR: Budou fungovat nebo ne?

Jak aktivovat LTE na Apple Watch

Právě dnes Apple v České republice spustil podporu LTE u svých Apple Watch. To znamená, že jablečné hodinky můžete využít například k volání či psaní zpráv přes internetové komunikátory, avšak pozor – klasické SMS či MMS přes Apple Watch s LTE neodešlete. Aktuálně navíc podporu nabízí pouze operátor T-Mobile a pokud chcete LTE u Apple Watch využít, tak samozřejmě musíte mít zakoupený Cellular model, tedy ten s červenou digitální korunkou. Jedná se o Apple Watch Series 3 a novější. Více se dočtete v článku Jak aktivovat LTE na Apple Watch.

Mobilní internet na Apple Watch LTE funguje jen na 4G síti

Podpora Apple Watch LTE v České republice je konečně realitou, což mimo jiné znamená i to, že se o ní dozvídáme spousty detailů, které jsme až doposud při absence podpory přehlíželi či zkrátka nevěděli. Jedním z nich je i podpora mobilních sítí, která je u Watch poměrně omezená. Více se dočtete v článku Mobilní internet na Apple Watch LTE funguje jen na 4G síti.

Z Apple Watch LTE nelze posílat klasické SMS a MMS

Spolu se startem podpory LTE u Apple Watch v České republice se objevují i odpovědi na další a další otázky jejich potencálních uživatelů. Na mnohé z nich naštěstí zvládá T-Mobile, který je zatím jediným tuzemským operátorem nabízejícím podporu, odpovídat ať už formou FAQ nebo obchodních podmínek, které si můžete na jeho webových stránkách přečíst. Dozvíte se z nich například i to, že na klasické SMS a MMS hodinky nevyužijete. Více se dočtete v článku Z Apple Watch LTE nelze posílat klasické SMS a MMS.

Budou Apple Watch LTE s českým tarifem fungovat v zahraničí?

Velmi často se nás v posledních dnech ptáte, zda budou fungovat Apple Watch LTE v zahraničí, když v nich budete mít nastavený mobilní tarif počítající s datovým roamingem. I odpověď na tuto otázku známe, byť pro vás potěšující zcela určitě nebude. Apple Watch LTE s českým tarifem v zahraničí totiž využijete maximálně tak jako GPS modely – tedy bez připojení k internetu. Více se dočtete v článku Apple Watch LTE s českým tarifem v zahraničí: Budou fungovat, nebo nikoliv?

 

.