Zavřít reklamu

V dnešním souhrnu událostí za uplynulý den bude tentokrát řeč o velkolepých plánech dvou společností – Zoom a SpaceX. První jmenovaná firma provedla tento týden akvizici společnosti zabývající se vývojem softwaru pro překládání a přepis v reálném čase. Tato akvizice svědčí především o tom, že se Zoom zjevně chystá vylepšit a ještě více rozšířit své funkce související s živým přepisem a překlady. Ve druhé části článku pak bude řeč o společnosti SpaceX Elona Muska, konkrétně tedy o internetové síti Starlink. Musk na letošním světovém mobilním kongresu v této souvislosti uvedl, že chce u Starlinku do roka a do dne dosáhnout počtu půl milionu aktivních uživatelů.

Zoom kupuje společnost, zabývající se živými přepisy a překlady v reálném čase

Společnost Zoom včera oficiálně oznámila, že chystá akvizici firmy s názvem Kites. Jméno Kites je zkratkou pro výraz Karlsruhe Information Technology Solutions a jedná se o společnost, která kromě jiného pracovala také na vývoji softwaru sloužícího pro překládání a přepisy v reálném čase. Podle vyjádření společnosti Zoom má být jedním z cílů této akvizice ještě výraznější pomoc v oblasti komunikaci mezi uživateli, kteří hovoří odlišnými jazyky, a usnadnění jejich vzájemné konverzace. Do populární komunikační platformy Zoom by tak v budoucnu mohla přibýt také funkce, která by uživatelům umožňovala snazší komunikaci s protějškem, hovořícím jiným jazykem.

Společnost Kites zahájila svůj provoz na půdě Karlsruhe Institute of Technology. Technologie, kterou tato firma vyvíjela, měla původně sloužit pro potřeby studentů, kteří absolvovali přednášky v angličtině nebo němčině. Videokonferenční platforma Zoom sice již v současné chvíli nabízí funkci přepisu v reálném čase, ta je ale omezena pouze na uživatele, kteří komunikují v angličtině. Na svých stránkách navíc společnost Zoom uživatele upozorňuje na to, že živý přepis může obsahovat jisté nepřesnosti. Firma Zoom v souvislosti se zmíněnou akvizicí dále uvedla, že zvažuje možnost otevření výzkumného centra v Německu, kde bude i nadále působit tým společnosti Kites.

Zoom logo
Zdroj: Zoom

Starlink chce do roka získat půl milionu uživatelů

Satelitní internetová síť Starlink společnosti SpaceX, jež patří známému podnikateli a vizionáři Elonu Muskovi, by mohla v průběhu následujících dvanácti měsíců dosáhnout počtu 500 tisíc uživatelů. Elon Musk to uvedl počátkem tohoto týdne v průběhu svého vystoupení na letošním Mobile World Congress (MWC). Aktuálním cílem společnosti SpaceX je podle Muska pokrýt širokopásmovým internetovým připojením do konce srpna většinu naší planety. Provoz sítě Starlink se v současné chvíli nachází uprostřed své otevřené beta testovací fáze, a nedávno se pochlubila dosažením 69 420 aktivních uživatelů.

Podle Muska je služba Starlink momentálně dostupná ve dvanácti zemích světa, a pokrytí touto sítí se neustále rozšiřuje. Dosažení půl milionu uživatelů a rozšíření služeb na globální úroveň v horizontu příštích dvanácti měsíců je poměrně ambiciózním cílem. Cena připojovacího zařízení od Starlinku v současné době činí 499 dolarů, měsíční náklady na internet od Starlinku činí pro většinu uživatelů 99 dolarů. Musk ale na kongresu uvedl, že cena zmíněného terminálu je ve skutečnosti dvojnásobná, Musk by ale její cenu v řádech pár stovek dolarů chtěl pokud možno zachovat ještě následující rok nebo dva. Musk také uvedl, že již podepsal smlouvy se dvěma významnými telekomunikačními operátory, názvy společností ale nespecifikoval.

.