Zavřít reklamu

V posledním souhrnu dne tohoto týdne bude opět řeč o sociálních sítích – jmenovitě o Facebooku. Jeho mluvčí tento týden oznámil, že přestane potírat zprávy o tom, že by onemocnění COVID-19 mohlo mít svůj původ v laboratoři, odkud příslušný virus unikl nedopatřením. U sociálních platforem zůstaneme také v druhé části dnešního souhrnu. Řeč bude o Twitteru, který tento týden spustil verzi své audio chatovací platformy pro rozhraní webových prohlížečů.

Facebook nebude bránit šíření teorií o vzniku COVID-19

Na sociálních sítích – a na Facebooku obzvlášť – můžete v souvislosti s onemocněním COVID-19 narazit na řadu různých teorií. Jednu z nich, která hovoří o viru SARS-CoV-2 jako o uměle vytvořeném, Facebook často až dosud potíral. Nyní ale mluvčí této populární sociální platformy oznámil, že prohlášení tohoto typu již Facebook nebude odstraňovat. Společnost Facebook svůj postoj k této teorii pozměnila poté, co americký prezident Joe Biden vydal tamním zpravodajským agenturám příkaz k prošetření hypotézy o jeho laboratorním původu a úniku z laboratoře.

facebook ikona

Ve chvíli, kdy vypukla pandemie onemocnění COVID-19, zpřísnila společnost Facebook své podmínky a pravidla ohledně šíření falešných informací včetně protiočkovací propagandy a zároveň začala intenzivně odkazovat na spolehlivé zdroje jako je Světová zdravotnická organizace nebo jednotlivá ministerstva zdravotnictví po celém světě. Prezident Biden tento týden uvedl, že v současné době existují dvě teorie o původu viru SARS-CoV-2. Jedna hovoří o infikovaném zvířeti coby o původci tohoto onemocnění, druhá mluví o vzniku viru v laboratorním prostředí a o jeho následném úniku na základě nehody.

Spaces od Twitteru v rozhraní webových prohlížečů

Zástupci sociální sítě Twitter tento týden oznámili, že spouští verzi své audio chatovací platformy Space také pro prostředí webových prohlížečů. Platforma, inspirovaná populárním Clubhousem, zahájila svůj provoz teprve nedávno. Twitter se zavázal, že chce využívání svých Spaces zpřístupnit – přinejmenším k poslechu – co možná nejširšímu publiku. Až dosud mohli platformu Spaces v rámci aplikace Twitter využívat pouze majitelé smartphonů s operačními systémy iOS a Android. Spuštění verze Spaces pro rozhraní webových prohlížečů je bezesporu skvělou zprávou, je ale nutné podotknout, že Spaces na webu mají jeden háček – můžete je využít pouze k poslechu, nikoliv k zakládání a provozování vašich vlastních chatovacích místností.

Podle dostupných zpráv by se ale nicméně mělo jednat pouze o dočasný stav a v dohledné budoucnosti by měla být zavedena také možnost vytváření vlastních místností. Platforma Spaces se stala součástí aplikace Twitter počátkem toho měsíce. Zatímco poslech v místnostech může využít každý, možnost založení vlastní místnosti získají pouze ti uživatelé, kteří mají na Twitteru 600 a více sledujících. Twitter tuto hranici zavedl proto, aby se ujistil, že místnosti budou zakládat opravdu zkušení uživatelé, kteří svému publiku budou mít co nabídnout.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.