Zavřít reklamu

Apple Mapy jsou sice fajn, obzvláště když se je Apple snaží neustále vylepšovat. Mnoho uživatelů si cení i služeb aplikace Waze. I tak ale převážná většina uživatelů používá Google Mapy. Využijí je přitom nejen motoristé, ale i ti, kteří ke své dopravě používají kolo – na vesnici i ve městě. 

Udržitelná navigace 

Vozidla na silnici mají na svědomí více než 75 % emisí CO2 z celosvětové dopravy a podle Mezinárodní energetické agentury jsou tak jedním z největších přispěvatelů skleníkových plynů. Proto v USA už funguje doporučování trasy na základě spotřeby paliva. Do Evropy se má tato novinka rozšířit příští rok. Aplikace vám tak nabídne nejen nejrychlejší trasu, ale i tu o poznání ekologičtější. Poznáte to na první pohled, protože ta bude označena ikonou lístku.

Zdroj: blog.google

Zjednodušená navigace pro cyklisty 

Protože se ve městech po celém světě za poslední rok zvedlo používání cyklistických tras až o 98 %, chce Google vyznavačům tohoto ekologického cestování vyjít ještě více vstříc. Zjednodušená navigace tak na první pohled ukáže převýšení na trase, rovnější alternativy, ale zároveň počítá s tím, že máte telefon někde v kapse nebo batohu. Nejedná se tak ani o plnohodnotnou navigaci, jako o výčet těch nejdůležitějších bodů, které vás na zvolené trase čekají. Funkce se má postupně zavádět už v příštích měsících.

Zdroj: blog.google

Informace o sdílení kol a skútrů 

Pokud využíváte sdílenou dopravu, tak už ve více jak třech stovkách světových metropolí najdete informace o tom, kde se nacházejí dopravní prostředky k zapůjčení. Google Mapy vás tak mohou informovat, kolik daných prostředků na dané pozici je a plánování tras probíhá s ohledem na to, kde je můžete i zaparkovat. Další a další města by měla postupně přibývat.

Sdílení aktuální polohy přímo z iMessage 

Pokud se scházíte s přáteli nebo rodinou, můžete nyní během psaní SMS sdílet svou polohu v reálném čase. Stačí k tomu klepnout na tlačítko Mapy Google v iMessage a zvolit ikonu k odeslání. Ve výchozím nastavení bude vaše poloha sdílena po dobu jedné hodiny s možností prodloužení až na tři dny. Chcete-li sdílení ukončit, jednoduše klepněte na tlačítko Zastavit na miniatuře mapy.

https://blog.google/products/maps/widgets-dark-mode-3-updates-google-maps-ios/
Zdroj: blog.google

Informace, které potřebujete 

Jednou z nejvýkonnějších funkcí Map Google je možnost sledovat aktuální dopravní situaci v dané oblasti. S novým widgetem pro dopravu v okolí máte nyní k těmto informacím o vaší aktuální poloze přístup přímo z domovské obrazovky. Pokud se tedy chystáte opustit domov, práci, školu nebo jakékoli jiné místo, budete na první pohled přesně vědět, jaký je provoz, a můžete podle toho plánovat svou dopravu.

google mapy
Zdroj: blog.google

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více