Zavřít reklamu

Apple Mapy jsou sice fajn, obzvláště když se je Apple snaží neustále vylepšovat. Mnoho uživatelů si cení i služeb aplikace Waze. I tak ale převážná většina uživatelů používá Google Mapy. Využijí je přitom nejen motoristé, ale i ti, kteří ke své dopravě používají kolo – na vesnici i ve městě. 

Udržitelná navigace 

Vozidla na silnici mají na svědomí více než 75 % emisí CO2 z celosvětové dopravy a podle Mezinárodní energetické agentury jsou tak jedním z největších přispěvatelů skleníkových plynů. Proto v USA už funguje doporučování trasy na základě spotřeby paliva. Do Evropy se má tato novinka rozšířit příští rok. Aplikace vám tak nabídne nejen nejrychlejší trasu, ale i tu o poznání ekologičtější. Poznáte to na první pohled, protože ta bude označena ikonou lístku.

eko

Zjednodušená navigace pro cyklisty 

Protože se ve městech po celém světě za poslední rok zvedlo používání cyklistických tras až o 98 %, chce Google vyznavačům tohoto ekologického cestování vyjít ještě více vstříc. Zjednodušená navigace tak na první pohled ukáže převýšení na trase, rovnější alternativy, ale zároveň počítá s tím, že máte telefon někde v kapse nebo batohu. Nejedná se tak ani o plnohodnotnou navigaci, jako o výčet těch nejdůležitějších bodů, které vás na zvolené trase čekají. Funkce se má postupně zavádět už v příštích měsících.

Cyklo

Informace o sdílení kol a skútrů 

Pokud využíváte sdílenou dopravu, tak už ve více jak třech stovkách světových metropolí najdete informace o tom, kde se nacházejí dopravní prostředky k zapůjčení. Google Mapy vás tak mohou informovat, kolik daných prostředků na dané pozici je a plánování tras probíhá s ohledem na to, kde je můžete i zaparkovat. Další a další města by měla postupně přibývat.

Sdílení aktuální polohy přímo z iMessage 

Pokud se scházíte s přáteli nebo rodinou, můžete nyní během psaní SMS sdílet svou polohu v reálném čase. Stačí k tomu klepnout na tlačítko Mapy Google v iMessage a zvolit ikonu k odeslání. Ve výchozím nastavení bude vaše poloha sdílena po dobu jedné hodiny s možností prodloužení až na tři dny. Chcete-li sdílení ukončit, jednoduše klepněte na tlačítko Zastavit na miniatuře mapy.

https://blog.google/products/maps/widgets-dark-mode-3-updates-google-maps-ios/

Informace, které potřebujete 

Jednou z nejvýkonnějších funkcí Map Google je možnost sledovat aktuální dopravní situaci v dané oblasti. S novým widgetem pro dopravu v okolí máte nyní k těmto informacím o vaší aktuální poloze přístup přímo z domovské obrazovky. Pokud se tedy chystáte opustit domov, práci, školu nebo jakékoli jiné místo, budete na první pohled přesně vědět, jaký je provoz, a můžete podle toho plánovat svou dopravu.

google mapy
.