Zavřít reklamu

Instagram už dávno překročil svůj původní záměr o prostém sdílení fotografií a narostl do poněkud obsáhlejších rozměrů. Jeho funkce se navíc pořád zdokonalují a samozřejmě také přicházejí nové. Zde tak najdete výčet několika z těch, které se do sítě chystají v nejbližší době, nebo do ní byli v minulé době implementovány. 

Notifikace o výpadku služeb 

Instagram již testuje funkci, která vás upozorní, když dojde k výpadku služby nebo nějakému technickému problému. Měl by tak činit za pomoci notifikací, ne však pokaždé. Upozorněni budete až poté, co síť vyhodnotí, že je to vhodné – konkrétně tedy pokud usoudí, že jsou uživatelé služby zmatení a hledají odpovědi na to, co se aktuálně se sítí děje. Než bude funkce nasazena globálně, bude po několik následujících měsíců na území USA probíhat její testování.

fail

Stav účtu 

Stav účtu má být vaším kontaktním místem, ve kterém uvidíte, co se děje s vaším účtem a distribucí obsahu. Primárně byste zde měli vidět, že někdo označil váš příspěvek jako nevhodný, a že Instagram proti vám podnikne jisté kroky – např. že odstraní nebo již daný příspěvek odstranil, stejně jako to, že vašemu účtu hrozí z nějakého důvodu deaktivace. Samozřejmě je zde i možnost se případně odvolat. Stav účtu už v Instagramu najdete v Nastavení a nabídce Účet. Instagram však chce tuto sekci stále zdokonalovat.

Instagram

Vytváření nástrojů rodičovského dohledu 

Po vlně nevole zařízl Instagram svou připravovanou platformu Kids, která by umožnila dětem mladším třinácti let být součástí komunity Instagramu. Své síly tak nyní soustředí spíše na to, aby vyvinul alespoň způsob, jak mohou rodiče dohlížet na to, na co se jejich děti starší třinácti let v rámci platformy dívají. V rámci bezpečí mladistvých však Instagram již jisté kroky podnikl. Jedná se o automatické nastavení profilu uživatelům mladších šestnácti let jako soukromý. Ti starší osmnácti let pak nemohou těm pod touto věkovou hranicí také posílat zprávy.

Instagram

Citlivý obsah 

Tato nová funkce vám dává kontrolu nad zobrazováním citlivého obsahu, který by pro vás mohl být citlivý nebo hanlivý. Chcete-li zobrazit kontrolu citlivého obsahu, už je v nabídka v aplikaci dostupná. Přejděte do svého profilu, klepněte na nabídku Nastavení v pravém horním rohu a na Účet, kde se Nastavení citlivého obsahu nachází. Zde se můžete rozhodnout, zda ponecháte nastavení ve výchozím stavu (Omezení), nebo zda chcete zobrazit více potenciálně nevhodného obsahu (Povolit), či naopak méně některých typů citlivého obsahu (Omezit ještě víc). Svůj výběr můžete kdykoli změnit, avšak v souvislosti s výše uvedeným bodem není možnost Povolit k dispozici osobám mladším 18 let.

Instagram

Sdílení příběhů 

Na území Brazílie již probíhá testování funkce týkající se sdílení Příběhů jen vybrané skupině uživatelů. Pomocí funkce „Blízcí přátelé“ totiž můžete sdílet příběhy jen se stejným seznamem přátel, aniž byste jej mohli upravovat. Pomocí plánované novinky tak budete moci přidávat, odebírat nebo ponechat lidi na seznamu s různými vašimi příběhy.

.