Zavřít reklamu

V novém operačním systému iOS 12 je nyní možnost přidat alternativní vzhled do systému Face ID. Původně je tato funkce vymyšlena tak, abyste nahráli svou druhou podobu – uvedu na příkladu. Pokud nosíte brýle a máte problém s tím, že vás Face ID nerozpozná, tak si můžete uložit jednu podobu s brýlemi a druhou bez nich. Alternativní vzhled lze ale přiřadit i úplně jiné osobě – například vašemu kamarádovi nebo třeba partnerovi. K Face ID si tedy od iOS 12 můžete přiřadit dvě osoby. A jak na to?

Jak přidat druhou osobu do Face ID

Samozřejmě je nutné, abyste vlastnili telefon s Face ID – tzn. iPhone X, iPhone Xs, iPhone Xs Max a nebo iPhone XR. Na těchto zařízeních musí být zároveň nainstalovaný iOS 12 nebo novější. Pro přidání alternativního vzhledu tedy postupujte takto:

  • Otevřeme aplikaci Nastavení.
  • Rozklikneme kolonku Face ID a kód
  • Zvolíme možnost Nastavit alternativní vzhled
  • Zobrazí se průvodce, pomocí kterého si Face ID naskenuje vzhled obličeje

Na závěr jen uvedu fakt, že maximální počet vzhledů, které můžete používat, jsou dva (v případě Touch ID to bylo pět prstů). Dále, pokud se rozhodnete alternativní vzhled smazat, je nutné celou funkci Face ID resetovat – přijdete tak o oba vzhledy a celou proceduru nastavování obličeje budete muset provádět znova.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.