Zavřít reklamu

Už asi za měsíc by měl Apple představit své nové modely telefonů iPhone spolu s Apple Watch Series 7, dlouho spekulovanými AirPods 3, a také přepracovaným iPadem mini v 6. jeho generaci. Zmiňuje to uznávaný analytik Mark Gurman z Bloombergu. Zde tak najdete jízdní řád, na co bychom se měli v letošním podzimu těšit.

Září 

Gurman uvádí, že v září bude na řadě především iPhone. I když se pak bude jednat jen o klasický model s přídomkem „S“, Apple jej pojmenuje iPhone 13. Hlavními změnami tak bude zmenšení výřezu pro sestavu kamery a senzorů na čelní straně zařízení, nové možnosti hlavních fotoaparátů, rychlejší čip A15 a 120Hz displej pro vyšší modely iPhonu 13 Pro.

Takto nějak by mohly vypadat iPhony 13:

Druhou velkou novinkou budou Apple Watch Series 7. Ty dostanou plošší displej a celkově hranatější design, který by měl korespondovat s podobou iPhonů 12 a 13. Hodinky by měly mít také lepší displej, stejně jako se počítá s rychlejším procesorem. Velkého vylepšení by měla doznat i platforma Fitness+, které si však v tuzemsku příliš neužijeme.

Možná podoba Apple Watch Series 7:

Spolu s iPhony a Apple Watch by měly být představeny i nové AirPody. Ty budou kombinací sluchátek AirPods a AirPods Pro, kdy si od obou pokusí vzít to nejlepší, i když cenově budou posazeny mezi tyto dva modely. Nové AirPody však byly téměř jistotou i na jarní keynote, na které jsme se jich nedočkali, takže je otázkou, zda už skutečně přijdou, nebo budeme mít zase smůlu.

Říjen 

Měsíc říjen by měl kompletně patřit iPadům. Měl by být představen iPad mini 6. generace, od kterého se očekává kompletní redesign ve stylu iPadu Air. Měl by si sice zachovat velikost svého těla, ale díky bezrámečkovému displeji by měla narůst jeho úhlopříčka. Dočkat bychom se měli i čtečky otisků prstů v postranním tlačítku, právě jako je tomu u nového Aira. Přítomno by mělo být i USB-C, magnetický Smart konektor a čip A15. Seznámit bychom se však měli i s aktualizací základního iPadu, který dorazí již ve své 9. generaci. U něho je samozřejmé především zlepšení výkonu. Gurman však zmiňuje, že by měl dostat tenčí tělo.

Listopad 

14 a 16palcové MacBooky Pro s čipem M1X by se měly začít prodávat v době, kdy současný MacBook Pro dosáhne svého dvouletého výročí. O modelové řadě MacBooků Pro se hovoří už poměrně dlouho. Vyjma nové generace čipu by s nimi měla přijít i zobrazovací technologie miniLED a především kompletní přepracování šasi obsahující např. HDMI konektor. 

.